Sport.pl

Polonia chce grać w trzeciej lidze. Polonia... Króla i na dodatek... rezerwami

Podczas poniedziałkowego spotkania działaczy Mazowieckiego, a także Łódzkiego Związku Piłki Nożnej, Polonia, której właścicielem jest Ireneusz Król, złożyła wniosek o dopuszczenie do trzeciej ligi... rezerw klubu.
Rusz się. Przejazd na rolkach, boot camp i frisbee. Co jeszcze w Warszawie?

Działacze MZPN i ŁZPN obradowali w sprawie przyznania miejsc do trzeciej ligi rezerwowym drużynom tych klubów, które miały zespoły w Młodej Ekstraklasie. Na Mazowszu dotyczy to Legii i Polonii, w okręgu łódzkim - Widzewa i GKS Bełchatów.

Z Legią nie było wątpliwości - piłkarze Młodej Legii zdobywali ostatnio mistrzostwo Polski, klub z Łazienkowskiej zgłosił rezerwowy zespół do trzeciej ligi. Ale zaskoczeniem było także to, że podobne pismo wystosowała Polonia - nie ta nowa, którą chce stworzyć m.in. Stowarzyszenie Klubu Sportowego Polonia Warszawa, ale ta, która pod koniec maja nie otrzymała licencji na grę w ekstraklasie. Jej właścicielem jest Ireneusz Król, który niedawno kazał swoim pracownikom złożyć do PZPN wniosek licencyjny uprawniający do gry w I lidze.

Zdzisław Łazarczyk, szef MZPN, jest jednak sceptyczny wobec polonijnego wniosku o trzecią ligę dla rezerw. - Jego pozytywne rozpatrzenie jest wątpliwe, bo przecież wymóg o przejrzystości finansów dla zespołów trzeciej ligi jest taki sam jak dla zespołów z ekstraklasy. Nie mogą mieć długów wobec urzędów, piłkarzy i trenerów.

Finansowa sytuacja Króla się nie zmieniła, właściciel Polonii nie zabiera publicznie głosu, więc nie wiadomo, co nim kieruje. Złośliwość? Gdyby jakimś cudem udało mu się otrzymać licencję na pierwszą ligę, to kompletnie pozbawiony zaufania ze strony kibiców, biznesu, środowiska właściciel miałby nadal w ręku klub. Wtedy nowa Polonia, jeśliby powstała, musiałaby startować od B klasy, a nie jak planują pomysłodawcy jej reaktywacji od niższej ligi - w III albo IV lidze.

Decyzja w sprawie nowej Polonii może zapaść na posiedzeniu MZPN, które zaplanowano na 2 lipca.Więcej o:
Komentarze (30)
Polonia chce grać w trzeciej lidze. Polonia... Króla i na dodatek... rezerwami
Zaloguj się
 • pierwszyraz1

  Oceniono 125 razy 45

  Polonia to historia i tradycja. To ludzie, którym swoim charakterem tworzą Wielką Warszawę.
  Dlatego chociażbyście chcieli pomioty, Polonia Nigdy nie zginie!

 • maz9

  Oceniono 68 razy 42

  Jeżeli właścicielem będzie nadal człowiek bez honoru Ireneusz Król to Polonię należy zdegradować do B klasy.

 • dzonkasar

  Oceniono 57 razy 37

  Menago1916: zamknij się cieciu. Co innego nie lubić Polonii i życzyć jej spadku nawet do B-klasy (sam tak mam) ale na boisku. Załatwili sobie ekstraklase przy zielonym stoliku, to fakt, płacą teraz za to, ale takie skakanie po nich, jest niegodziwe. Na razie jesteśmy górą, mamy hajs i poziom sportowy. Ale co będzie, gdy nasze ukochane ITI znudzi się finansowaniem Legii? Pomyślałeś o tym?

 • mariangolonka

  Oceniono 97 razy 25

  menago1916.
  Co Ty będziesz robił, jak Polonia zniknie? O czym będziesz pisał?
  Przecież to kawałek twojego życia, KSP wypełnia każdy twój dzień.
  A jak tam akcja "iti patataj"? Już tow. Walter jest w porządku?
  A może już nie jest towarzyszem?
  Już mu klaszczecie?
  Zamiast dziękować Królowi, podziękuj PO, HGW i tow. Walterowi za stadion.
  Lista jest spora waszych dobrodziejów.

 • assanti-teraz-zarejestrowany

  Oceniono 12 razy 10

  do maz9 - ciekawa opinia. Mogę wygłosić analogiczną - jeśli ktoś w np. Lubinie przejdzie na czerwonym świetle, to Tobie należy dożywotnio odebrać prawo jazdy. Sensu akurat tyle samo...
  A co tej sytuacji - Polonia chce sie odrodzić już bez tego "dobrodzieja" o czym wszyscy w Polsce wiedzą. Jeśli więc PZPN wyda decyzję na korzyść tego oszusta, tym samym stanie się wspólnikiem w przekręcie! Związek powinien rozmawiać tylko i wyłącznie ze Stowarzyszeniem, bo tu sa ludzie chcący dobra i odrodzenia klubu, a nie facet, który nie waha się robić z siebie małpę za jakąś kasę, jaką ktoś mu daje za zniszczenie Polonii!

 • p8

  Oceniono 14 razy 10

  Niedawno oglądałem "Psy" i z tego filmu pochodzi cytat który doskonale oddaje sytuacje zaistniałą w "artykule":
  "Franz! Fraaaaaaaanz! Co za burdel!..."

  Dziękuję, dobranoc.

 • artu_1967

  Oceniono 15 razy 5

  Dobry tekst.
  Menago - ochłoń.

 • kibbic

  Oceniono 4 razy 4

  Przyglądamy się wszyscy jak jeden człowiek pogrywa sobie z działaczami MZPN i PZPN, a na koniec Polonia zostanie ukarana startem od B klasy. To dopiero będzie osiągnięcie i powody do zachwytu. Tyle miesięcy jeden człowiek niszczy zasłużony klub, zero pomocy od władz miasta i zero reakcji ze strony PZPN. Jest takie powiedzenie, że za pieniądze to można wszystko lub prawie wszystko, a tu okazuje się, że bez pieniędzy też można dużo. Świetne przepisy i decyzje zza biurka.

 • prz-em

  Oceniono 16 razy 4

  ehhh kibic legii, szkoda was na prawde

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX