MZPN wydał zgodę na przyłączenie Polonii do ligi okręgowej

Zarząd PZPN w czwartek zgodził się na wniosek Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej na przyłączenie Polonii do rozgrywek ligi okręgowej. Ostateczna decyzja, gdzie zagrają Czarne Koszule, zapadnie 2 lipca na kolejnym posiedzeniu zarządu.
Rusz się w Warszawie. Zaplanuj aktywny tydzień i weekend

Jeszcze w poprzednim sezonie grająca w ekstraklasie, ale pogrążona w kłopotach finansowych Polonia, nie otrzymała licencji na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej. Spółka, której prezesem był Ireneusz Król, nie dostała również pozwolenia na wznowienie rozgrywek od pierwszej ligi.

O uratowanie Polonii walczy stowarzyszenie kibiców, które opierając się na nowym podmiocie (MKS Polonia), dąży do tego, aby klub rozpoczął przyszły sezon od trzeciej ligi. We wtorek honorowy prezes Jerzy Piekarzewski w imieniu klubu złożył w Mazowieckim Związku Piłki Nożnej wniosek o udział w rozgrywkach seniorów w sezonie 2013/14. Na czwartkowym posiedzeniu, związek podjął decyzję o przyłączeniu Czarnych Koszul do rozgrywek ligi okręgowej.

"Mając na uwadze przyjęte przepisy, dotyczące zgłaszania nowych drużyn do rozgrywek, zarząd PZPN na wniosek Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej zgodził się na dołączenie klubu MKS Polonia Warszawa do rozgrywek mazowieckiej ligi okręgowej w sezonie 2013/2014" - czytamy na stronie PZPN.

Liga okręgowa to obecnie szósta klasa rozgrywkowa w Polsce. W okręgu mazowieckim funkcjonuje ich obecnie sześć. Dwie w samej Warszawie.

O tym, gdzie ostatecznie zagrają poloniści, kibice dowiedzą się 2 lipca. W III lidze MZPN ma jeszcze dwa wolne miejsce. Jak informował niedawno prezes związku Zdzisław Łazarczyk, jedno z nich otrzymają rezerwy Legii. Czy drugie zostanie zagospodarowane dla Polonii? - Nie chcę na razie niczego przesądzać, ale to wątpliwa sprawa. Szanse są niewielkie - mówił Łazarczyk.