Jerzy Piekarzewski: PZPN dobija Polonię

- Myślałem, że komuna była najgorsza, bo ona nas wtedy pognębiła, ale ci co w czwartek podnieśli rękę za uchwałą degradującą nas tak nisko, są jeszcze gorsi - mówi honorowy prezes Polonii Jerzy Piekarzewski o decyzji, która spowodowała, że klub z Konwiktorskiej przyszły sezon zagra w lidze okręgowej.
Rusz się w Warszawie. Zaplanuj aktywny tydzień i weekend

- Przekonałem się na własnej skórze, że piłka w Polsce jest okrutna. 61 lat temu spadliśmy z ligi w dziwnych okolicznościach. Wygrywaliśmy z Unią Chorzów, dziś Ruchem 3:2, na murawę wtargnęli kibice Ruchu, atakowali polonistów. Powinien być walkower, ale sędzia kazał grać dalej aż Ruch wyrównał. Spadliśmy z ligi. Trochę tak jak teraz, skorzystał na tym Ruch. Historia zatoczyła koło. Przez 41 lat walczyliśmy potem o powrót do ekstraklasy. Myślałem, że komuna była najgorsza, bo ona nas wtedy pognębiła, ale ci co w czwartek podnieśli rękę za uchwałą degradującą nas tak nisko, są jeszcze gorsi - opowiada wzburzonym głosem w rozmowie z Warszawa.sport.pl honorowy prezes Polonii Jerzy Piekarzewski.

Decyzji PZPN zrozumieć nie może. - A co my mieliśmy zrobić mając do czynienia z oszustem. Skoro państwo go nie aresztowało, skoro nawet PZPN nic nie zrobił z tym panem [prezesem Ireneuszem Królem - red.]. Skoro PZPN płaci jemu pieniądze, a nie piłkarzom. Ja myślałem, że ta drużyna za ten sezon w którym piłkarze nie zobaczyli grosza, a zajęli szóste miejsce, powinna zostać uhonorowana. A teraz PZPN nas dobija. Boniek był wielkim piłkarzem, ale co z niego za prezes. Jak Boniek mógł to nam zrobić? - burzy się Piekarzewski.

W poprzednim sezonie grająca w ekstraklasie, ale pogrążona w kłopotach finansowych Polonia, nie otrzymała licencji na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej. Spółka, której prezesem był Ireneusz Król, nie dostała również pozwolenia na wznowienie rozgrywek od pierwszej ligi. Stowarzyszenie kibiców, które próbuje uratować Polonię chciałoby, by zespół zaczął sezon w III lidze, ale w czwartek Mazowiecki OZPN zdecydował, że zacznie rozgrywki w lidze okręgowej.

Prezes SKSPW o sytuacji Polonii: » To rażąca niesprawiedliwość