Polonia podziękowała juniorom, którzy zdobyli brązowy medal

Juniorzy Polonii z rocznika 1996, którzy we wtorek zdobyli brązowy medal mistrzostw Polski zakończyli w jednej z warszawskich restauracji sezon. W nagrodę za pierwsze w historii klubu miejsce na podium w tej kategorii wiekowej młodzi piłkarze otrzymali nagrodę od sponsora technicznego polonijnej akademii firmy Zina i pamiątkowe statuetki.
30 imprez do wyboru w weekend. Znajdziesz coś dla siebie?

- W trakcie swojej kariery dostałem wiele nagród, różne koszulki, szaliki, ale zawsze najcenniejsze były statuetki, bo stoją u mnie w domu do dziś. Pewnie u was też tak będzie - powiedział dyrektor sportowy MKS Polonia Paweł Olczak.

Młodym piłkarzom za medal dziękował ich trener Łukasz Chmielewski, koordynator akademii Michał Maliszewski i mistrz Polski (seniorów) z 2000 roku Piotr Dziewicki. - Wiem, że zabrakło wam niewiele, by powalczyć o coś więcej, ale to był wasz wielki sukces - mówił do swoich wychowanków Chmielewski.

Większość brązowych medalistów przejdzie teraz do starszego rocznika, ale kilku z nich chcą przejąć inne kluby. Umowę z Legią podpisał już uważany za najbardziej zdolnego z tej grupy Adam Ryczkowski. Lokalny rywal próbuje też namówić do gry na Łazienkowskiej innych 17-latków "Czarnych Koszul".