Sport.pl

Kibice Polonii wciąż walczą o wyższą ligę. Złożą wniosek do prokuratury przeciwko MZPN i PZPN?

"Uważamy, że Polonia Warszawa jest klubem o randze symbolu. Jako instytucja zasłużona dla polskiej piłki nożnej, za którą stoi relatywnie duża społeczność, powinna otrzymać pomoc w jak najszybszym powrocie do lig centralnych, podobnie jak czyniono to ostatnich latach wobec innych klubów o ustalonej renomie" piszą w piśmie do MZPN i PZPN przedstawiciele kibiców "Czarnych Koszul".
Rusz się! Bieg wokół Narodowego, piknik na Agrykoli. Co jeszcze w Warszawie?

Pismo zostanie złożone we wtorek przed posiedzeniem zarządu regionalnego związku. Fani nie mogą pogodzić się z przegłosowaną 20 czerwca w trybie natychmiastowym przez PZPN uchwałą o reorganizacji rozgrywek. Wedle nowych przepisów MKS Polonia, której przedstawiciele zgłosili drużynę do ligi seniorskiej, może co najwyżej wystartować w lidze okręgowej. W przeszłości Pogoń Szczecin i GKS Katowice będące w analogicznej sytuacji, co dziś Polonia (bankructwo spółki prowadzącej drużynę w lidze wyższej), rozpoczynały nowe życie od IV ligi (według dawnego nazewnictwa).

To ostatni moment, by krajowa federacja albo MZPN stawiły opór uchwale, choć szanse są na to niewielkie. Oto treść pisma kibiców

"My kibice Warszawskiej Polonii, jeżeli MZPN złamie prawo i rozpatrzy zgłoszenie klubu MKS Polonia Warszawa do rozgrywek na zasadach zmienionych przez Zarząd PZPN już po złożeniu wniosku, możemy zostać zmuszeni do podjęcia następujących kroków.

1. Złożenia wniosku do prokuratury o łamaniu prawa przez MZPN i PZPN
2. Złożenia pozwu zbiorowego przeciwko obu związkom
3. Powiadomienia Ministra Sportu i Rekreacji o łamaniu prawa przez PZPN
4. Złożenia pozwów cywilnych przeciwko pracownikom związku którzy odpowiadają za tą sytuację personalnie.

Uważamy, że Polonia Warszawa jest klubem o randze symbolu. Jako instytucja zasłużona dla polskiej piłki nożnej, za którą stoi relatywnie duża społeczność, powinna otrzymać pomoc w jak najszybszym powrocie do lig centralnych, podobnie jak czyniono to ostatnich latach wobec innych klubów o ustalonej renomie. Zwracamy też uwagę, że infrastruktura większości klubów na poziomie ligi okręgowej nie gwarantuje bezpiecznego przeprowadzenia zawodów z udziałem Polonii. Zainteresowanie meczami zarówno przez fanów Czarnych Koszul, jak i skonfliktowanych z nim kibiców Legii może doprowadzić do dezorganizacji całych rozgrywek.

Zwracamy się o dokooptowanie nowej Polonii Warszawa do rozgrywek 3 bądź 4 ligi.

Z wyrazami szacunku

W im. grup i stowarzyszeń kibicowskich POLONII WARSZAWA"Więcej o:
Komentarze (16)
Kibice Polonii wciąż walczą o wyższą ligę. Złożą wniosek do prokuratury przeciwko MZPN i PZPN?
Zaloguj się
 • escobar78

  Oceniono 67 razy 35

  Hehe, ładnie. Nowy artykuł o Polonii i znowu trzy, te same szczekające c w e l o w s k i e mendy....

 • marcin.galuszkawe

  Oceniono 57 razy 27

  Lolek i Karpiko. U was bez zmian. Bronicie patologii. I wciąż ten kompleks Polonii.

 • jedyny_trzezwy

  Oceniono 30 razy -4

  Pójść zawsze mogą. Przywitają ich salwy śmiechu, ale to ich sprawa.
  "Argument" o strachu przed Legią jest już zupełnie żenujący... Tak, najlepiej, żeby każdy "fanatyczny ale nieliczny" miał przy sobie policjanta :-).

 • jedyny_trzezwy

  Oceniono 33 razy -15

  Jeżeli już składają to ośmieszające ich pismo, to wybrali złego adresata. Powinno zostać skierowane do Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Przecież przy Konwiktorskiej grał przeniesiony ze zmienioną nazwą Groclin Grodzisk Wielkopolski. Jestem też pewien, że burmistrz Grodziska wspomoże "Polonię", a do Wielkopolski przecież kibole Legii za "Polonią" jeździć nie będą. Same plusy.

 • czizas

  Oceniono 41 razy -21

  jutro mija termin żeby do okręgówki sie zgłosić a ci walczą haha zaraz poloni nie bedzie wcale , oby

 • velores

  Oceniono 57 razy -21

  jak "przemalowywali" Dyskobolię to mieli w dupie symbole.
  a teraz bieguniem na Powązki, pochowajcie swój "zasłużony" klubik w alei zasłużonych. :P

  @escobar, dlaczego czarne "mendy" mogą gremialnie komentować artykuły o Legii, choć nie ma tam nic o waszym klubiku a nam zabraniasz ? rzucacie się jak wesz na psim ogonie - w regulaminie forum nie ma nic o tym, kto i gdzie może umieszczać komentarze.
  więc do budy k o n w i k t o r s k i e k u n d l e....... :P

 • noriakikassai

  Oceniono 63 razy -29

  Bez kitu, tak żenującego w treści pisma dawno nie czytałem. To chyba najgorsze pismo jakie polonistom sie udało spłodzić. Co to ma być pismo straszak? Co za amatorszczyzna. :-///

  Kibice Polonii nawet nie zauważyli ze dzięki ostatniej uchwale PZPN związek dał im realna możliwość gry od WYŻSZEJ ligi rozgrywkowej niż powinien dać . Normalnie nowy klub powinien startować od najniższej klasy czyli B i taki zapis w regulaminie był od dawna. Dzięki nowemu zapisowi Nowa Polonia tak samo jak każdy inny Nowo-powstały klub (bo za taki została uznana przez struktury związkowe) może wystartować nie w klasie B ale od razu w lidze okręgowej. To bonus dla Nowej Polonii a nie kara.

  Polonia mogłaby się starać o umożliwienie gry od IV lub III ligi gdyby startowała jako kontynuatorka dotychczasowej Polonii ale tak nie jest bo stowarzyszenie ratowników i kibice sami wybrali budowę klubu od nowa. Od nowa to znaczy od zera!

  Złożenie wniosku przez Piekarzewskiego na kilka godzin przez przegłosowaniem uchwały związku nic tu nie zmienia a świadczy tylko o kolejnej próbie kombinowania przez "betonowych" działaczy Polonii, którzy myśleli sobie tak: ..."skoro wniosek złożymy wcześniej to nas nie będzie obowiązywała uchwała". Nie zrozumieli niestety nic z tego bo są po prostu słabi:)

 • menago1916

  Oceniono 70 razy -32

  'Relatywnie duża społeczność' a mieszczą sie w 3 autobusach miejskich! LOL!!!!

 • kibolbandyta

  Oceniono 64 razy -34

  No fajnie. Rozumiem, że to jakaś zagrywka pod publiczkę, czy o co chodzi? Z jakiej racji nowy twór miał by dostać licencję na grę w wyższej klasie rozgrywkowej skoro formalnie jeszcze nie upadła Polonia Króla?
  To tylko pokazuje, że ktoś tu trzęsie portkami i dobrze. Okręgówka to całkowity upadek Polonii co niezmiernie mnie i dziesiątki tysięcy osób cieszy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX