Sport.pl

Piotr Stokowiec o sytuacji Polonii: To jest dramat

PRZEGLĄD PRASY. - To jest dramat. Niewiarygodne, że coś takiego mogło się zdarzyć w XXI wieku. To nauczka dla wszystkich. Pieniądze dla klubów powinny być bardziej monitorowane - mówi o sytuacji finansowej Polonii Warszawa były trener tego klubu Piotr Stokowiec.
Rusz się. Nocne bieganie, a może bitwa na rolki? Sprawdź, co jeszcze w Warszawie.

28 maja decyzją Komisji Odwoławczej Polonia nie dostała licencji na grę w ekstraklasie. Zadłużenie klubu wobec zawodników, trenerów, pracowników administracyjnych na 31 grudnia 2012 r. wynosiło 4 mln zł. Pod koniec sezonu było już dwukrotnie większe.

- To jest dramat. Niewiarygodne, że coś takiego mogło się zdarzyć w XXI wieku. To nauczka dla wszystkich. Pieniądze dla klubów powinny być bardziej monitorowane, bo nie może być tak, że w ekstraklasie pracownicy zespołu nie otrzymują wynagrodzeń - oburza się Stokowiec, który prowadził Polonię w minionym sezonie.

Jaka jest recepta na tę sytuację? Zdaniem Stokowca trzeba ustanowić prawo, a potem go przestrzegać. - 10 lat temu grałem w Danii, w AB Kopenhaga. Klub został ukarany za brak płynności finansowej i dograł sezon amatorami. Postanowiono, że jeśli AB sportowo utrzyma się w ekstraklasie, to zostanie zdegradowane o jedną ligę, a jeśli spadnie również sportowo, to "leci" o dwie ligi w dół. To pokazuje, że tam klub w takiej sytuacji ma zapewnione miękkie lądowanie - podaje przykład w rozmowie z "Super Expressem".

Stokowiec na Konwiktorskiej pracował przez ostatni rok. 41-letni szkoleniowiec, podobnie jak wszyscy w klubie, przez ostatnie pół roku nie dostawał pensji. Ale mimo to, Polonia grała dobrze. Sezon zakończyła na wysokim, szóstym miejscu. - Nie wiem, jakim cudem, ale ani razu nie miałem chwili zwątpienia. To była moja pierwsza praca, czułem duży entuzjazm - mówi o pracy na Konwiktorskiej Stokowiec.

Wszystko wskazuje na to, że Polonia w nadchodzącym sezonie zacznie rozgrywki w Lidze Okręgowej. Ale sytuacja nie jest jeszcze przesądzona. Kibice "Czarnych Koszul" cały walczą o wyższą ligę. W ostatnich dniach przesłali do związku pismo, w którym znalazły się argumenty za włączeniem Polonii do III albo IV ligi.

W nadchodzącym sezonie Stokowiec będzie prowadził Jagiellonię. W Białymstoku na ławce trenerskiej zastąpił Tomasza Hajtę.

Więcej o:
Komentarze (5)
Piotr Stokowiec o sytuacji Polonii: To jest dramat
Zaloguj się
 • kibbic

  Oceniono 33 razy 27

  Polska to nie Dania. W Polakach jest inna mentalność. Jak komuś podwija się noga, a mam tutaj na myśli klub Polonię, a nie jego pseudo-właściciela to wokół jest radocha, a PZPN i władze miasta na pomoc rzucają koło ratunkowe z ...betonu. Kibole Legii cieszą się, że nie będzie największej imprezy sportowej miasta czyli derbów. Oszołomy i już. I jeszcze wielki szacun dla trenera Stokowca

 • sympat2

  Oceniono 14 razy 12

  @jedyny-trzeźwy bredzi jak zwykle.
  1. nikt Króla nie fetował w POLONII bo został przyjęty z rezerwą,
  2. kibice wspierali piłkarzy w ich walce o wynagrodzenie już na jesieni ubiegłego roku.
  3. szkoda czasu na krytykowanie twoich pozostałych bredni po prostu przestań pić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX