Sport.pl

Zespoły z Polski, Anglii i Ukrainy zagrają na turnieju o Puchar Małego Powstańca

Na turnieju o Puchar Pamięci Małego Powstańca zagra osiem zespołów - m.in. Polonia Warszawa, dwie drużyny ze Lwowa (FC i Karpaty) czy Fortuna Dusseldorf. Zawody rozpoczną się pod koniec lipca.
Rusz się. Nocne bieganie, a może bitwa na rolki? Sprawdź, co jeszcze w Warszawie.

Turniej małego powstańca zaplanowano w dniach 31.07- 02.08 na stadionie przy ulicy Konwiktorskiej. W tegorocznej edycji wezmą udział młodzieżowe drużyny z roczników 2002/2003, łącznie około 200 uczestników z Polski, Niemiec, Ukrainy i Anglii.

Młodzi poloniści rywalizować będą w grupie z Przyszłością Włochy, Kosą Konstancin i Milanem Milanówek. Drugą grupę stworzą Fortuna Dusseldorf, 303 Polish Soccer Club Northampton, Karpaty i FC Lwów.

Jak przedstawiają organizatorzy, celem turnieju jest propagowanie wśród młodego pokolenia idei pojednania i przyjaźni między narodami. Finał turnieju zaplanowano na 2 sierpnia o godz. 11. Dzień wcześniej o 17.30 odbędzie się Piknik Powstańczy.

Organizatorem imprezy jest Fundacja na Rzecz Rozwoju i Promocji Sportu Młodzieżowego, której założycielem jest honorowy prezes Polonii Jerzy Piekarzewski. Honorowy patronat nad imprezą objęła prezydent miasta stołecznego Warszawy Hanna Gronkiewicz - Waltz.

Wstęp na turniej i imprezy dodatkowe jest całkowicie bezpłatny

Więcej o: