Polonia już awansowała! "Czarne Koszule" zagrają w IV lidze

Jeszcze nie zaczął się sezon ligowy, a "Czarne Koszule" już wywalczyły awans. W środę zarząd PZPN-u zmienił decyzję z 20 czerwca umieszczającą Polonię w lidze okręgowej. Uznał, że powinna grać w IV lidze.
W niedzielę Superfinał na Narodowym. Ale co robić w Wawie w sobotę?

O decyzji poinformowało forum Stowarzyszenia Kibiców Wielka Polonia. To wielka zasługa tej organizacji, która przygotowała list - z licznymi argumentami, przykładami z kraju i zagranicy - o przyznanie Polonii miejsca w III bądź IV lidze.

Podobną decyzję - o przesunięciu do IV ligi - PZPN podjął wobec ŁKS Łódź. - Otworzyliśmy im furtkę - mówi rzecznik związku Jakub Kwiatkowski. - Formalnie Polonia i ŁKS jeszcze nie są w czwartej lidze, teraz muszą po prostu zgłosić się do tych rozgrywek. Do ustawy z 20 czerwca dodano nowelizację. Zgodnie z nią zgłaszający się do rozgrywek klub może występować w klasie B lub - za zgodą Wojewódzkiego ZPN - w klasie A, natomiast za zgodą PZPN, w przypadku zasłużonych klubów, w czwartej lidze. Ten ostatni punkt dotyczy Polonii i ŁKS - powiedział Kwiatkowski.

"Czarne Koszule" wystąpią w grupie północnej mazowieckiej IV ligi. W minionym sezonie najlepszym zespołem tej grupy okazał się Huragan Wołomin, który wyprzedził MKS Przasnysz i Błękitnych Raciąż. W rozgrywkach występowały także m.in. Bug Wyszków, Narew Ostrołęka, rezerwy Wisły Płock czy Wkra Żuromin.

Polonia w czwartek przeprowadzi pierwszy trening połączony z naborem do nowej drużyny. Zawodnicy, którzy chcieliby zagrać w Polonii, mogą wysłać e-mail na adres: druzyna@dumastolicy.pl z krótkim piłkarskim życiorysem i danymi kontaktowymi.

Trenerem Polonii będzie jej były zawodnik Piotr Dziewicki.