Sport.pl

Polonia już awansowała! "Czarne Koszule" zagrają w IV lidze

Jeszcze nie zaczął się sezon ligowy, a "Czarne Koszule" już wywalczyły awans. W środę zarząd PZPN-u zmienił decyzję z 20 czerwca umieszczającą Polonię w lidze okręgowej. Uznał, że powinna grać w IV lidze.
W niedzielę Superfinał na Narodowym. Ale co robić w Wawie w sobotę?

O decyzji poinformowało forum Stowarzyszenia Kibiców Wielka Polonia. To wielka zasługa tej organizacji, która przygotowała list - z licznymi argumentami, przykładami z kraju i zagranicy - o przyznanie Polonii miejsca w III bądź IV lidze.

Podobną decyzję - o przesunięciu do IV ligi - PZPN podjął wobec ŁKS Łódź. - Otworzyliśmy im furtkę - mówi rzecznik związku Jakub Kwiatkowski. - Formalnie Polonia i ŁKS jeszcze nie są w czwartej lidze, teraz muszą po prostu zgłosić się do tych rozgrywek. Do ustawy z 20 czerwca dodano nowelizację. Zgodnie z nią zgłaszający się do rozgrywek klub może występować w klasie B lub - za zgodą Wojewódzkiego ZPN - w klasie A, natomiast za zgodą PZPN, w przypadku zasłużonych klubów, w czwartej lidze. Ten ostatni punkt dotyczy Polonii i ŁKS - powiedział Kwiatkowski.

"Czarne Koszule" wystąpią w grupie północnej mazowieckiej IV ligi. W minionym sezonie najlepszym zespołem tej grupy okazał się Huragan Wołomin, który wyprzedził MKS Przasnysz i Błękitnych Raciąż. W rozgrywkach występowały także m.in. Bug Wyszków, Narew Ostrołęka, rezerwy Wisły Płock czy Wkra Żuromin.

Polonia w czwartek przeprowadzi pierwszy trening połączony z naborem do nowej drużyny. Zawodnicy, którzy chcieliby zagrać w Polonii, mogą wysłać e-mail na adres: druzyna@dumastolicy.pl z krótkim piłkarskim życiorysem i danymi kontaktowymi.

Trenerem Polonii będzie jej były zawodnik Piotr Dziewicki.Więcej o:
Komentarze (37)
Polonia już awansowała! "Czarne Koszule" zagrają w IV lidze
Zaloguj się
 • wstydzew1922

  Oceniono 112 razy 80

  ŁKS też od IV ligi, więc nie jest źle. Trzymajcie się Poloniści :)

  ------
  Data 1910 w historii Widzewa i na klubowym znaczku pojawiła się dopiero pod koniec lat 50. ubiegłego wieku. Był to efekt działań ówczesnej I sekretarz Komitetu Łódzkiego PZPR Michaliny Tatarkówny-Majkowskiej, która chciała mieć na swoim terenie najstarszy robotniczy klub sportowy w kraju. "Postarzonemu" o 12 lat Widzewowi władze partyjne w 1960 r. zorganizowały huczny jubileusz
  50-lecia.

  W 1998 roku w 5 tomie kolekcji klubów encyklopedii piłkarskiej Fuji poświęconym głównie historii Widzewa (podtytuł: 75 lat prawdziwej historii RTS 1922-1997) autorzy wskazują, że walne zgromadzenie założycielskie RTS Widzew odbyło się 24 stycznia 1922 r., a statut klubu został zatwierdzony mocą postanowienia Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi 29 marca 1922 r. Widzew, jako nowo powstały a nie reaktywowany klub, w 1922 r. został przyjęty w poczet Łódzkiego OZPN i rozpoczął grę w najniższej klasie rozgrywkowej.

  Źródło: ekstraklasa.net

 • drstrangelove1

  Oceniono 108 razy 68

  Mimo wszystko uważam, że i tak Polonia gra o 2 ligi za nisko. To skandal co zrobiono z Polonią.

 • duch1911

  Oceniono 107 razy 63

  NIEWAŻNE JAK !!!
  NIEWAŻNE GDZIE !!!
  MOJA POLONIO KOCHAM CIĘ !!!
  :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

 • menago-bordzilowski1917

  Oceniono 74 razy 48

  Pozdrowienia, towarzyszu noriakikassai! Один город - один клуб!

 • mariangolonka

  Oceniono 24 razy 20

  Hau, hau!
  Pieski Waltera już szczekają, każdy news o Polonii jest obszczekany przez ratlerki z Ł3.
  Szczekajcie, szczekajcie, fajnie się was czyta, za każdym razem poprawia mi się humor jak widzę wypociny propagandzistów ITI.

 • sas101

  Oceniono 18 razy 16

  W sumie to po co niektórzy się napinają skoro podobno w Warszawie nie ma Polonii. Jak nie ma to po co np.
  Menago pisze o czyms czego nie ma???

 • jszularz

  Oceniono 30 razy 16

  noriaki, menalgo i reszta.
  Przecież wy bojkotujecie gazetę, a produkujecie się tu ostro.
  Nieładnie.
  Uważajcie, żeby nie dostać klapsa na żylecie....

 • jszularz

  Oceniono 33 razy 15

  Wypad na pepsi-iti-gay arene przybłędy :D

 • noriakikasai

  Oceniono 46 razy 10

  Wydało sie a menago1916 to moja sąsiadka :) 7 kotów ma to jej się popieprzyło w głowie. Ubzdurała sobie , że kocha Kosę i dla niego bedzie walczyć z polonią.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX