Prezydent Warszawy dzwoniła do Bońka w sprawie Polonii

- Myślę, że rozważymy zmniejszenie opłat za korzystanie ze stadionu. Jesteśmy na to otwarci, będziemy o tej sprawie rozmawiać z działaczami Polonii - powiedziała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.
Rusz się. Sprawdź, co czeka cię w weekend w sportowej Warszawie

Na czwartkowej konferencji (dotyczyła konsultacji społecznych) prezydent poświęciła trochę czasu na temat "Czarnych Koszul". - Miałam w poniedziałek spotkanie z działaczami. Powiem szczerze, że trzymałam kciuki, żeby się udało zagrać w wyższej lidze - mówiła Hanna Gronkiewicz-Waltz. Przyznała, że dzwoniła w tej sprawie do prezesa PZPN Zbigniewa Bońka.

Wypowiedziała się też na temat modernizacji stadionu przy Konwiktorskiej. - W przypadku stadionu to nie mamy na to środków, chcę tylko przypomnieć, że myśmy zainwestowali w stadion Polonii odpowiednio mniej, ale jednak to było 50 milionów złotych przez kilka lat. Na razie nie ma takiej możliwości, żeby wybudować [nowy] stadion, nie był on w planie. Jak pan pamięta, w przypadku Legii była to kontynuacja decyzji pana komisarza Marcinkiewicza - dodała.

Więcej o Polonii przeczytasz na naszym Facebooku Warszawa.sport.pl