Polonia Warszawa pokonała w sparingu Start Otwock

W swoim pierwszym meczu kontrolnym piłkarze Czarnych Koszul pokonali na wyjeździe 1:0 trzecioligowy Start Otwock. Bramkę strzelił Michał Madej.
Rusz się! Sprawdź, jakie wydarzenia sportowe czekają na Ciebie w weekend

Szykująca się do udziału w czwartoligowych rozgrywkach Polonia dopiero buduje drużynę. Trenuje od poniedziałku na sztucznym boisku przy Konwiktorskiej. W sobotę piłkarze po raz pierwszy zagrali na naturalnej nawierzchni.

Polonia zagrała dwoma składami. W pierwszej połowie mecz był wyrównany. Gola udało się strzelić tylko polonistom. W 38. minucie Madej precyzyjnym strzałem wykończył składną akcję swojego zespołu. W drugiej odsłonie zarysowała się przewaga Startu, której trzecioligowiec nie potrafił jednak wykorzystać. Dwa razy w groźnych sytuacjach dobrze interweniował bramkarz Polonii.

Piotr Dziewicki, pierwszy trener warszawskiego zespołu, cały mecz obserwował z wysokości trybun. Drużyną z ławki kierował jego asystent - Emil Kot. Na trybunach pojawiło się kilkudziesięciu kibiców. Wśród nich zasiedli między innymi były szef sędziów Wit Żelazko , legenda klubu Jerzy Piekarzewski i były polonista Dariusz Dźwigała.

W spotkaniu nie wystąpił Jacek Kosmalski, który pojechał do Gdańska na odwołany ostatecznie mecz Lechii z Barceloną

W kolejnym meczu kontrolnym poloniści zagrają z czwartoligowym PKS Radość. Mecz w środę. Miejsce i godzina spotkania nie zostały jeszcze ustalone.

Skład Polonii

Pierwsza połowa: Dudek - Gralla, Fogler, Maleszyk, Straus, Jałocha, Gołaszewski, Rowicki, Majerz, Litun, Madej

Druga połowa: Rączka - Linka, Tyburski, Dudek, Karbownik, Kur, Pawłowski (60. Konaszewski), Biernacki, Kropiewnicki, Tomczykowski, Pawłowski (75. Pawłowski)