Sport.pl

Polonia przełożyła dwa pierwsze mecze. Inauguracja w Warszawie najwcześniej 24 sierpnia

"Czarne Koszule" przełożyły dwa pierwsze mecze u siebie grupy północnej mazowieckiej czwartej ligi. Polonia rozpocznie sezon wyjazdowym spotkaniem z KS Łomianki w 3. kolejce, a przy Konwiktorskiej zagra w następnej - 24 lub 25 sierpnia z Wkrą Żuromin.
Rusz się! Wybierz coś dla siebie i zaplanuj aktywnie tydzień w Warszawie

Według terminarza sezon czwartej ligi Polonia powinna rozpocząć 10 lub 11 sierpnia od meczu u siebie z rezerwami Wisły Płock. Cztery dni później "Czarne Koszule" miały podejmować Bug Wyszków, ale ten mecz też zostanie przełożony.

Dlaczego? Bo Polonia spodziewa się, że na jej mecze przychodzić będzie więcej niż tysiąc kibiców, w związku z czym klub potrzebuje pozwolenia na organizację imprezy masowej. Z wnioskiem o takowe należy jednak wystąpić 30 dni przed wydarzeniem, a "Czarne Koszule" o tym, że zagrają w czwartej lidze, dowiedziały się dopiero 10 lipca, czyli dokładnie miesiąc przed pierwszym meczem.

Dzięki przełożeniu dwóch spotkań trener Piotr Dziewicki będzie miał dwa tygodnie więcej na zbudowanie zespołu, który formuje się od kilkunastu dni. W sobotę Polonia rozegrała pierwszy sparing - w Otwocku pokonała trzecioligowy Start 1:0. W środę zagra z czwartoligową PKS Radość, a kolejny sparing - w sobotę.

Warszawa.sport.pl na Facebooku. Dołącz do nas!

Czy Polonia awansuje w najbliższym sezonie do trzeciej ligi?
Więcej o:
Komentarze (6)
Polonia przełożyła dwa pierwsze mecze. Inauguracja w Warszawie najwcześniej 24 sierpnia
Zaloguj się
  • noriakikassai

    Oceniono 64 razy -46

    Oj będzie znowu ubaw po pachy jak nic.
    Zaczyna powoli wyłazić amatorszczyzna z zarządu Nowej Polonii. Oni nie są stworzeni do pracy, oni nadają się tylko do paradowania na trybunie z cygarami :)
    Nowa Polonia do IV ligi pchała się drzwiami, oknami i kominem składając pisma i pisemka gdzie się tylko dało ale absolutnie nikt w klubie i w żadnym z licznych stowarzyszeń nie był w stanie przewidzieć, żeby w odpowiednim czasie wystąpić z wnioskiem o organizacje imprezy masowej. Ciekawe czy już to stowarzyszenie, które ma finansować ten cyrk w ogóle złożyło do sądu wniosek o rejestrację w KRS-ie :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX