Porażka Polonii w sparingu z PKS Radość. Powrót Kosmalskiego

Polonia zagrała dwoma składami. Zabrakło Jacka Kosmalskiego

Polonia zagrała dwoma składami. Zabrakło Jacka Kosmalskiego (Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta)

W środę Polonia Warszawa w drugim sparingu podczas letnich przygotowań przegrała z PKS Radość 0:2. "Czarnym Koszulom" nie pomógł powrót na boisko 37-letniego Jacka Kosmalskiego.
Rusz się! Sprawdź, jakie wydarzenia sportowe czekają na Ciebie w Warszawie

To był drugi sparing Polonii podczas letnich przygotowań do rozgrywek w czwartej lidze. W sobotę "Czarne Koszule" wygrały z trzecioligowym Startem Otwock 1:0. Cztery dni później drużyna Piotra Dziewickiego przegrała z beniaminkiem grupy południowej mazowieckiej czwartej ligi PKS Radość 0:2.

Pierwszego gola w 35. minucie strzelił Mariusz Boniec, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Polonii Konradem Maciątkiem. Pięć minut po przerwie rzut karny wykorzystał Dominik Dukalski, ustalając wynik meczu.

W drużynie Polonii po raz pierwszy wystąpił Jacek Kosmalski. Piłkarz w 65. minucie zastąpił Michała Madeja, który zapewnił wygraną w meczu ze Startem. 37-letni napastnik wrócił po trzech latach wrócił na Konwiktorską. - Z Polonią stało się to, co się stało. Trzeba teraz zacisnąć zęby. Może to banalnie zabrzmi, ale trzeba jak najszybciej awansować do trzeciej ligi i później starać się o kolejne promocje - mówił niedawno Warszawa.sport.pl Kosmalski, który grał w Polonii w latach 2004-2010.

Polonia: Maciątek (46. Dudek, 65. Rączka) - Konaszewski (46. Maleszyk), Tyburski (46. Grala), Dudek (46. Fogler), Karbowniak (46. Straus) - Pietrzak (46. Cudny, 80. Kozik), Gołaszewski (46. Kamiński), Chmielewski (46. Kozłowski, 65. Biernacki), Korpiewnicki (46. Kucharski, 65. Litun) - Linka (46. Tomczykowski, 65. Rowicki), Madej (65. Kosmalski).