Porażka Polonii w sparingu z Victorią Sulejówek

Polonia rozegrała kolejny sparing w okresie przygotowawczym

Polonia rozegrała kolejny sparing w okresie przygotowawczym (Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta)

Przygotowująca się do startu w IV lidze Polonia przegrała w sparingu rozegranym w Sulejówku z Victorią 0:1
Rusz się! Sprawdź, jakie wydarzenia sportowe czekają na Ciebie w weekend

- Victoria jest na innym etapie przygotowań. Piłkarze z Sulejówka byli szybsi, zwrotniejsi. W tym tygodniu trenowaliśmy naprawdę ciężko, dlatego wynik nie jest najważniejszy. Ostatnie wygrane ze Zniczem Pruszków i Bugiem Wyszków o niczym nie świadczą. Wszystko zweryfikuje liga. Do startu pozostały dwa tygodnie i będziemy skupiali się już na tworzeniu podstawowej jedenastki i zaplecza - powiedział trener "Czarnych Koszul" Piotr Dziewicki.

To był piąty sparing Polonii w okresie przygotowawczym, ale jeden z najważniejszych. Victoria za tydzień rozpocznie rozgrywki w grupie południowej IV ligi (Polonia zagra w grupie północnej) i tak jak "Czarne Koszule" mierzy w awans.

Victoria przez cały mecz przeważała. Piłkarze z Sulejówka zdecydowanie dłużej utrzymywali się przy piłce. Już w pierwszej połowie stworzyli kilka groźnych sytuacji, z których wykorzystali jedną - po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w 26. minucie.

Dziewicki po przerwie dokonał siedmiu zmian w składzie. Z czasem wprowadził jeszcze pięciu nowych piłkarzy. W drużynie "Czarnych Koszul" po raz pierwszy zagrał 20-letni Edgar Kazarian z Olimpii Warszawa.

- Widać, że ma niezłe umiejętności, ale na razie ma też duże braki w przygotowaniu fizycznym - powiedział 34-letni szkoleniowiec.

W sparingu nie mógł zagrać Paweł Tyburski. 19-letni obrońca, grający w przeszłości w zespole Młodej Ekstraklasy Polonii, jest kontuzjowany i w najbliższych dniach przejdzie badania, które wykażą, jak długo potrwa przerwa. Nie wystąpił też Dominik Budzyński, który był na trybunach stadionu w Sulejówku. 21-letni bramkarz w poprzednim sezonie był zawodnikiem Polonii. Na razie trenuje ze swoim byłym klubem, ale szanse, że zostanie z drużyną, są niewielkie. Przyszłość Budzyńskiego wyjaśni się w przyszłym tygodniu. Bramkarz nie ukrywa, że chciałby grać w wyższej lidze.

Przed rozpoczęciem sezonu Dziewicki chciałby rozegrać jeszcze dwa sparingi. Na pewno jedno spotkanie dojdzie do skutku. Prawdopodobnie odbędzie się na Konwiktorskiej i będzie połączone z prezentacją drużyny. Na razie trwają poszukiwania rywala.

Pierwszy mecz w IV lidze warszawski klub zagra 17 sierpnia z KS Łomianki. Tydzień później, 24 sierpnia, o godz. 19 na własnym stadionie podejmie Wkrę Żuromin.

Vitoria Sulejówek - Polonia Warszawa 1:0 (1:0)

Polonia (I połowa): Dudek - Maleszyk, Grala, Dudek, Jagodziński - Tomczykowski, Gołaszewski, Biernacki, Chmielewski - Radienović, Madej.

Polonia (II połowa): Błesznowski - Strus, Grala, Fogler, Karbownik - Kucharski (85. Linka), Gołaszewski (75. Kropiewnicki), Biernacki (68. Konarzewski), Cudny (68. Kazarian) - Majerz (85. Madnen), Kosmalski.