Sport.pl

To będzie gwiazda drużyny. Do Polonii wraca Martins Ekwueme

W nowej drużynie będą występować również zawodnicy z przeszłością w ekstraklasie. Bliski podpisania kontraktu z ?Czarnymi Koszulami? jest Martins Ekwueme.
Rusz się! Sprawdź, jakie wydarzenia sportowe czekają na Ciebie w weekend

Nigeryjczyk właśnie na Konwiktorskiej rozegrał swój pierwszy mecz w ekstraklasie w sezonie 2001/2002 z Wisłą Kraków. Do warszawskiego klubu przyciągnął go jego brat Emmanuel, mistrz Polski z 2000 roku. Później Martins grał w Czechach, w Wiśle, z którą zdobywał mistrzostwo Polski, i znów w Polonii, ale drugoligowej (według starego nazewnictwa). Odszedł z niej do Legii, z niej do Zagłębia Lubin, z którym latem rozwiązał kontrakt.

Ma niezły życiorys i tylko 28 lat. Gdyby został w czwartoligowej Polonii, stałby się większą gwiazdą niż Jacek Kosmalski, bo ten choć ma większe doświadczenie z ekstraklasy, to jednak jest starszy niemal o 10 lat. Nigeryjczyk po raz pierwszy trenował w piątek z zespołem "Czarnych Koszul". Wkrótce ma podpisać kontrakt.

Gwarancją jego wypełnienia mają być pieniądze, które spływają ze sprzedaży karnetów. To na razie główne źródło finansowania czwartoligowej Polonii. Do tej pory kibice kupili ponad 600 abonamentów.

Pierwszy mecz na Konwiktorskiej będzie można obejrzeć w sobotę 24 sierpnia. Początek spotkania z Wkrą Żuromin o godz. 19.11. Ale tydzień wcześniej zespół wystartuje w IV lidze - w Łomiankach w meczu z KS (17 sierpnia, godz. 15). Rozgrywki na tym poziomie rozpoczynają się w ten weekend, druga kolejka odbędzie się w środę. Polonia dwa pierwsze mecze przełożyła ze względu na wcześniejszy brak zgody na organizację imprezy masowej.

Więcej o Polonii na Facebooku Warszawa.sport.pl

Więcej o: