Sport.pl

W sobotę ruszyła IV liga, ale jeszcze bez Polonii

Korona Ostrołęka pierwszym liderem rozgrywek grupy północnej IV ligi, w której od tego sezonu będzie występował zespół ?Czarnych Koszul?.
Rusz się. Przejazd na rolkach, longboardy i frisbee. Co jeszcze w Warszawie?

W sobotę rozegrano spotkania inauguracyjnej kolejki. Polonia w związku z późniejszym wyjaśnieniem własnego statusu (w jakiej lidze ma grać, pod jakim szyldem) i opóźnieniem w składaniu wniosków o organizację meczów na własnym stadionie przystąpi do gry od trzeciej kolejki. Mazowiecki Związek Piłki Nożnej przełożył jej dwa spotkania z Wisłą II Płock i Bugiem Wyszków, które miały się odbyć w sobotę i środę. Za tydzień o godzinie 15 warszawski klub zagra w Łomiankach z KS.

Najbliższy rywal Polonii w pierwszej kolejce przegrał u siebie z MKS Przasnysz 0:1. - Nie chciałbym dzielić się swoimi wrażeniami, choć mam sporo przemyśleń. Żaden przeciwnik nie będzie dla nas łatwy, a każdy punkt moi piłkarze muszą wybiegać - komentował spotkanie Piotr Dziewicki. Trener "Czarnych Koszul" oglądał na żywo spotkanie w Łomiankach. W niedzielę pojechał przyglądać się jednemu z kandydatów do gry w swoim zespole. Nie chciał zdradzać szczegółów.

Cały czas trwa uzupełnianie kadry i dopinanie budżetu. W poniedziałek mają się spotkać przedstawiciele MKS Polonia, czyli dawnej sekcji młodzieżowej, będącą kontynuatorką tradycji dawnej Polonii, Stowarzyszenia Wielka Polonia i Stowarzyszenia Klubu Sportowego Polonia Warszawa. Strony chcą wypracować wspólny program działania, bo na razie przygotowanie do występów w IV lidze wzięli na swoje barki MKS i przedstawiciele SWP, którzy uruchomili program sprzedaży cegiełek i karnetów. Bez środków pozyskanych z tego źródła (dotąd sprzedano ponad 600 abonamentów) Polonia nie miałaby m.in. gwarancji finansowych na podpisanie umów stypendialnych z zawodnikami, innymi słowy na start w rozgrywkach. Na Konwiktorskiej wszyscy czekają na pierwszy zdecydowany ruch SKSPW, które miałoby stworzyć spółkę akcyjną i zarządzać klubem piłkarskim.

Wyniki 1. kolejki IV ligi (grupa północna): Bug Wyszków - Bzura Chodaków 1:0, KS Łomianki - MKS Przasnysz 0:1, Wkra Żuromin - Narew Ostrołęka 0:0, Błękitni Raciąż - Ostrovia Ostrów Maz. 1:0, Naprzód Skórzec - Błękitni Gąbin 1:1, MKS Ciechanów - Mazur Gostynin 1:1, Amator Maszewo - Mławianka 1:2, Korona Ostrołęka - Czarni Węgrów 2:0.

Więcej o:
Komentarze (16)
W sobotę ruszyła IV liga, ale jeszcze bez Polonii
Zaloguj się
 • qznia

  Oceniono 20 razy 16

  Wszyscy czekają na pierwszy "zdecydowany ruch SKSPW".
  A oni niczym Karpow, zastanawiają się.
  Dziś 12 sierpnia a do pierwszego meczy pozostało 6 dni.

 • sympat2

  Oceniono 16 razy 14

  Wystarczy że pojawi się napis POLONIA a stado s wyjców afrykańskich/a może azjatyckich/ zaczyna wypisywanie bzdur.Spoko POLONIA wraca i żaden skowyt Jej w tym nie przeszkodzi,a skoro wam to pomaga w terapii trudno wybaczam Bóg z wami.

 • karina-vorbrodt

  Oceniono 20 razy -16

  Swoja drogą, ciekawe jak będzie wyglądał ten start w IV lidze, skoro Polonia nie potrafiła jeszcze strojów meczowych dla swoich piłkarzy zakupić?!

 • noriakikassai

  Oceniono 25 razy -17

  Najlepszy fragment z tej bajki Kwiatkowskiego to ten:
  "...Bez środków pozyskanych z tego źródła (dotąd sprzedano ponad 600 abonamentów) Polonia nie miałaby m.in. gwarancji finansowych na podpisanie umów stypendialnych z zawodnikami, innymi słowy na start w rozgrywkach..."

  Wg mnie nie ma nadal żadnych gwarancji ani wystarczających pieniędzy.
  W zeszłym roku wam wyliczyłem dlaczego Polonia się nie bilansuje i ,że zmierza prosto do bankructwa wiec i w tym roku policzmy trochę:

  Polonia ma zamiar płacić piłkarzom stypendia 1500 zł miesięcznie (miały być 1000 zł ale raczej nikt się nie chciał zgodzić na wykonywanie roboty tańszej niż na kasie w Biedronce). Piłkarzy minimalnie musi być co najmniej 18 a optymalnie powinno być 22-23.
  Policzmy jednak dla absolutnego minimum.

  Utrzymanie drużyny = 1500 x 18 x 12 = 324 000 zł
  Tyle potrzeba w wariancie absolutnego minimum na utrzymanie samej drużyny w sezonie, bez sztabu szkoleniowego, bez sztabu medycznego, bez zaplecza logistycznego, bez opłaty za stadion, bez podatków

  Zatem na razie z tych cegiełek macie prawie polowe absolutnego minimum.
  Stowarzyszenia Popielarza zapewnia ze ma pieniądze ale jakoś nikt nigdy ich nie widział i wg mnie nikt tych pieniędzy nie zobaczy.

  Opłata za stadion to 12 000 zł rocznie ale tą ścieżkę już macie przećwiczona, nie trzeba tych pieniędzy płacić wystarczy pojęczeć w ratuszu.

  Pierwsze problemy egzystencjonalne przewiduje zatem już w listopadzie.

 • karinavorbrodt

  Oceniono 36 razy -30

  Czy IV liga to nie za wysokie progi dla osiedlowego klubiku jakim jest Polonia? Ale to sympatyczne, że są mimo wszystko ambitni.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX