;

Skandal w Łomiankach! Kibole Legii przerwali mecz Polonii [WIDEO]

Kibole Legii przerwali sobotni mecz IV ligi między KS Łomianki i Polonią Warszawa. "Czarne Koszule" prawdopodobnie otrzymają walkower.
Rusz się! Wybierz coś dla siebie i zaplanuj aktywnie weekend w Warszawie

Był to pierwszy mecz reaktywującej się Polonii, która ze względu na ogromne zadłużenie została zdegradowana z ekstraklasy do IV ligi. W Łomiankach po niespełna 15 minutach "Czarne Koszule" prowadziły 2:0 po golach Jacka Kosmalskiego i Michała Strzałkowskiego, ale od początku meczu było niespokojnie na trybunach. Za sprawą kiboli Legii, którzy najpierw wywiesili wulgarny transparent "Jeb... was k...", później odpalili race czy rzucali petardy. Niektórzy wbiegli na boisko i obrażali, a nawet opluwali piłkarzy Polonii.

Kilka minut przed końcem pierwszej połowy mecz został przerwany. Delegat i sędziowie nie chcieli rozmawiać o tym, dlaczego podjęli taką decyzję. Polonia prawdopodobnie otrzyma walkower. Klubowi z Łomianek grozi kara finansowa i zamknięcie stadionu.

- Przeprosiłem trenera KS Łomianki, ale on wie, że to nie nasza wina. Trzeba zapytać PZPN i MZPN, co z tym zrobić. Mecz zakończył się wiadomo z jakiego powodu - powiedział Warszawa.sport.pl trener Polonii Piotr Dziewicki.

- Chcieliśmy dograć mecz do końca. Jesteśmy zawiedzeni - powiedział jeden z piłkarzy KS Łomianki.

Kibole próbowali zaatakować autokar z drużyną Polonii, który przed długi czas nie mógł odjechać ze stadionu.

Niedawno kibole w szalikach Legii próbowali zakłócić porządek podczas dwóch przedsezonowych sparingów Polonii z warszawskim PKS Radość i Victorią Sulejówek. Próbowali nawet zastraszać piłkarzy. W Sulejówku szybko interweniowała ochrona i policja. Wystawiła chuliganom mandaty.

Kolejne dwa mecze w lidze (z Wkrą Żuromin i Wisłą II Płock) Polonia rozegra na Konwiktorskiej. 31 sierpnia "Czarne Koszule" zmierzą się na wyjeździe z Błękitnymi Raciąż.

Więcej o Polonii na Facebooku Warszawa.sport.pl

Komentarze (167)
Skandal w Łomiankach! Kibole Legii przerwali mecz Polonii [WIDEO]
Zaloguj się
 • jerjar

  Oceniono 475 razy 417

  Przykleiło nam się kibolskie goowno do butów i prędko tego nie wyczyścimu.

  Nie jestem kibicem Polonii, ale nie mogę sobie wyobrazić szlachetniejszej inicjatywy niż to wskrzeszenie Polonii?

  Zawodowym łysym łbom to jednak w smak. Banda umysłowych i moralnych pokrak godnych najwyższej pogardy.

 • lukaseba

  Oceniono 222 razy 162

  Taa prowokacja kibiców Polonii....
  Pewnie oni przywieźli buraków z Łazienkowskiej do Łomianek i uknuli misterny plan o walkowerze.... Szczególnie, że prowadzili 2-0.....
  Każdemu z tych półgłówków wpierdzielić po 10 tys złotych kary i szybko nauczy się ich rozumu....

 • damiano_142

  Oceniono 153 razy 89

  widać poziom kibiców legii ,,Gimbusy ' po gimnazjum mówię tu o 5 % kibiców legii z żylety .KSP NIGDY nie Zginie!!!!!!!!!!

 • 10danek

  Oceniono 97 razy 87

  Byłem kibicem Legii przez wiele lat. Chodziłem na mecze, byłem na pożegnaniu Kazika Deyny z Manchesterem. To co teraz jest w Legii ale nie tylko, to totalne ZERO! Bydło ( przepraszam zwierzęta ) zasiedla Żylete. Bez honoru, bez ambicji, odpady społeczeństwa. Tylko w tym kraju (a może i w Rumunii) macie prawo do egzystencji

 • demkel

  Oceniono 107 razy 87

  Oj męczą Legię kompleksy, męczą. Chciałoby się przedstawiać siebie jako spadkobiercę legionów Piłsudskiego, chciałoby wrzeszczeć "precz z komuną" na każdej państwowej uroczystości.
  A tu cała potęga zbudowana przez komunistów, bez których klub by nie istniał (został zlikwidowany w 1938 roku m.in. z powodu braku zainteresowania mieszkańców Warszawy).
  Aktualna "wielkość" zbudowana za pieniądze komucha Waltera.
  A obok Polonia, niegdyś największy klub stolicy, która wybrała przyzwoitość zamiast wielkości i za to została zniszczona przez tych samych komuchów którzy stworzyli Legię.
  Straszny wyrzut sumienia, oj straszny.
  No to trzeba tę Polonię zniszczyć, trzeba to sumienie zagłuszyć.
  I dalej będzie można krzyczeć o niszczeniu "czerwonej hołoty", nie pamiętając że krzyczy się o sobie.

 • ted_imigrant

  Oceniono 75 razy 63

  Czekam na wypowiedź prezesa Leśnodupskiego!
  Także w kontekście zamknięcia "Żylety".
  Czekam na reakcję PZPN - w kontekście zamknięcia Pepsi Arena w ogóle.

 • mangold

  Oceniono 61 razy 57

  Ciołki z Legii pomagaja wygrać znienawidzonemu klubowi. Co tydzień walkower, Polonia szybciej wróci do ekstraklasy :) Sweet

 • bruna5

  Oceniono 67 razy 57

  Odjąć 3 punkty Legii za każdy, taki występek. Tylko kary uderzające bezpośrednio w klub spowodują, że działacze i normalni kibice zaczną się odcinać od takich patałachów.

 • jkredman

  Oceniono 66 razy 54

  a w reklamie Warki taka wspaniała i przyjazna atmosfera, jaki jełop chce się reklamować przy tej notatce prasowej

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX