500 zł kary za rozróbę w Łomiankach. "Kara nie jest adekwatna. To werdykt mało wyważony"

Wydział Dyscypliny MZPN ukarał grzywną w wysokości 500 zł klub KS Łomianki za organizację meczu z Polonią Warszawa. Nie podjął decyzji w sprawie wyniku tego spotkania.
- Kara nie jest adekwatna do tego, co się stało w Łomiankach. To werdykt mało wyważony - powiedział prezes MZPN Zdzisław Łazarczyk. - Nie mogę komentować decyzji organu jurysdykcyjnego, jakim jest Wydział Dyscypliny. Widziałem jednak, że działacze Łomianek bardzo się cieszyli - stwierdził odpowiedzialny za bezpieczeństwo w MZPN Mirosław Starczewski.

- Impreza była duża, mieliśmy drobne niedociągnięcia. Zostaliśmy ukarani. Nie wiem, jakie wnioski z tego wyciągać. Muszę się zastanowić do jutra, jak to skomentować - powiedział prezes Łomianek Grzegorz Pachutko.

- Naszym zdaniem w wyniku tej kary bardziej opłaca się mieć zadymę niż ochronę na meczu. Rozumiemy działaczy z Łomianek, mają niższy budżet, ale jak się potępia wykroczenie drogowe, to obojętne, czy jedzie się mercedesem czy fiatem, to mandat jest adekwatny do wykroczenia. Ci, co na tę karę zasłużyli, chodzą i się śmieją - komentuje rzecznik prasowy Polonii Adam Drygalski.

W sobotę KS Łomianki podejmował "Czarne Koszule" w trzeciej kolejce grupy północnej IV ligi. Na meczu zjawiło się kilkuset kiboli Legii. Samowolnie weszli na trybunę. Podczas spotkania rzucali czym popadnie w piłkarzy Polonii, opluwali ich i obrażali, rzucali petardy hukowe na murawę. Wywiesili obraźliwy transparent, a jeden z chuliganów wbiegł na boisko. Mecz został przerwany w 38. minucie przy stanie 2:0 dla warszawskiej drużyny. Tuż potem kibole wbiegli na boisko i rzucali butelkami w policję. Wszystko to zostało skrupulatnie opisane w raporcie delegata, który potwierdził to przed Wydziałem Dyscypliny. Taką wersję potwierdzili również sędziowie.

WD nie podjął decyzji w sprawie wyniku meczu. Odesłał sprawę do Wydziału Gier, który wcześniej odesłał ją do Wydziału Dyscypliny. Spotkanie - w zależności od interpretacji, a ta w organach MZPN jest całkowicie dowolna - może zostać rozegrane na nowo, powtórzone od 38. minuty, uznane jako walkower dla Polonii.

W tabeli IV ligi Polonia wciąż ma czyste konto. O pierwsze punkty powalczy w niedzielę na Konwiktorskiej. Jej rywalem będzie Wkra Żuromin. Początek spotkania o godz. 19.11. - Zapraszamy serdecznie. Przygotowujemy się do tego meczu bardzo rzetelnie, chcemy pokazać, że mecze Polonii są bezpieczne i nawet w IV lidze wyjątkowe - zapowiada Drygalski.