Sport.pl

500 zł kary za rozróbę w Łomiankach. "Kara nie jest adekwatna. To werdykt mało wyważony"

Wydział Dyscypliny MZPN ukarał grzywną w wysokości 500 zł klub KS Łomianki za organizację meczu z Polonią Warszawa. Nie podjął decyzji w sprawie wyniku tego spotkania.
- Kara nie jest adekwatna do tego, co się stało w Łomiankach. To werdykt mało wyważony - powiedział prezes MZPN Zdzisław Łazarczyk. - Nie mogę komentować decyzji organu jurysdykcyjnego, jakim jest Wydział Dyscypliny. Widziałem jednak, że działacze Łomianek bardzo się cieszyli - stwierdził odpowiedzialny za bezpieczeństwo w MZPN Mirosław Starczewski.

- Impreza była duża, mieliśmy drobne niedociągnięcia. Zostaliśmy ukarani. Nie wiem, jakie wnioski z tego wyciągać. Muszę się zastanowić do jutra, jak to skomentować - powiedział prezes Łomianek Grzegorz Pachutko.

- Naszym zdaniem w wyniku tej kary bardziej opłaca się mieć zadymę niż ochronę na meczu. Rozumiemy działaczy z Łomianek, mają niższy budżet, ale jak się potępia wykroczenie drogowe, to obojętne, czy jedzie się mercedesem czy fiatem, to mandat jest adekwatny do wykroczenia. Ci, co na tę karę zasłużyli, chodzą i się śmieją - komentuje rzecznik prasowy Polonii Adam Drygalski.

W sobotę KS Łomianki podejmował "Czarne Koszule" w trzeciej kolejce grupy północnej IV ligi. Na meczu zjawiło się kilkuset kiboli Legii. Samowolnie weszli na trybunę. Podczas spotkania rzucali czym popadnie w piłkarzy Polonii, opluwali ich i obrażali, rzucali petardy hukowe na murawę. Wywiesili obraźliwy transparent, a jeden z chuliganów wbiegł na boisko. Mecz został przerwany w 38. minucie przy stanie 2:0 dla warszawskiej drużyny. Tuż potem kibole wbiegli na boisko i rzucali butelkami w policję. Wszystko to zostało skrupulatnie opisane w raporcie delegata, który potwierdził to przed Wydziałem Dyscypliny. Taką wersję potwierdzili również sędziowie.

WD nie podjął decyzji w sprawie wyniku meczu. Odesłał sprawę do Wydziału Gier, który wcześniej odesłał ją do Wydziału Dyscypliny. Spotkanie - w zależności od interpretacji, a ta w organach MZPN jest całkowicie dowolna - może zostać rozegrane na nowo, powtórzone od 38. minuty, uznane jako walkower dla Polonii.

W tabeli IV ligi Polonia wciąż ma czyste konto. O pierwsze punkty powalczy w niedzielę na Konwiktorskiej. Jej rywalem będzie Wkra Żuromin. Początek spotkania o godz. 19.11. - Zapraszamy serdecznie. Przygotowujemy się do tego meczu bardzo rzetelnie, chcemy pokazać, że mecze Polonii są bezpieczne i nawet w IV lidze wyjątkowe - zapowiada Drygalski.

Czy 500 zł to adekwatna kara za rozróbę w Łomiankach
Więcej o:
Komentarze (16)
500 zł kary za rozróbę w Łomiankach. "Kara nie jest adekwatna. To werdykt mało wyważony"
Zaloguj się
 • baku-azan

  Oceniono 65 razy 41

  Sprawiedliwa kara to eutanazja dla kibiców Legii, nikt nie będzie płakał...

 • pawel949

  Oceniono 33 razy 27

  Jeśli klub dostaje kare 500 zł, to za wtargnięcie na boisko zamaskowany bandyta dostanie ile? 20 zł kary?
  Żenada. Kara powinna być na poziomie 100 tyś. Odroczona, jeśli klub wystąpi na drogę sądową przeciw tym, którzy wkroczyli na boisko i zostali złapani. Wtedy strach padłby na hołotę.
  Krótko mówiąc, ryba psuje się od głowy a polska piłka nożna od Związku. Kibole to tylko wynik działalności betonowych leśnych dziadków.

 • qznia

  Oceniono 41 razy 25

  Dlaczego nie ma walkowera? Mam nadzieję że organ nadrzędny nad MZPN czyli PZPN przywoła mazowieckich leśnych ( zbieżność przypadkowa) dziadów do pionu.
  Niska kara dla KS Łomianki, brak kar dla kibiców Legii i samej Legii oraz brak punktów dla Polonii wskazują jednoznacznie że chamstwo chuliganka i knajactwo popłacają.
  Słabe to.

 • jestjakwniebie

  Oceniono 27 razy 21

  Żenująca kara. Afera na całą Polskę, przerwanie meczu, wypowiedzi Premiera, dwóch Ministrów, prezesa PZPN i dup ... jak za przekroczenie prędkość o 20 km/h plus niezapięte pasy.
  Żenada. I zachęta dla nie podlegającej karom legijnej hołoty.

 • promemo

  Oceniono 33 razy 21

  Świetnie !
  Kibole Legii narozrabiali, a mały Klub, który nie miał sił ani środków, żeby temu zapobiec - ukarano.

  Ależ to świetna wskazówka dla kiboli Legii - możecie dalej rozrabiać , a ani wam, ani waszemu klubowi włos z głowy nie spadnie. Za wszystko odpowie gospodarz !

  Gratulacje dla PZPN !

 • vichama

  Oceniono 19 razy 13

  Naprawdę straszne... Trzeba było jeszcze urzędową naganę na piśmie dołączyć w stylu "Ty wstrętny KaeSie Łomianki".

  A tak po prawdzie, to... w 4 lidze te 500 zł to oni będą przez 2 mecze z biletów zbierać...

 • jan.wybicki

  Oceniono 7 razy 7

  leśne dziadki swoje, bandyci swoje i tak od wielu wielu lat
  PZPN STOP!

 • xswedc

  Oceniono 8 razy 6

  Nic nie rozumiem.

  Odbył się mecz - zapowiedziany i publicznie ogłoszony - pomiędzy zawodowymi z Legii, a amatorami z lokalnej Policji. Organizatorem był klub z Łomianki, ale to nie ma nic do rzeczy. Mecz wygrali zawodowcy, a Łomianka zostaje ukarana. Zastanawiam się za co?
  Po namyśle dochodzę do wniosku, że mecz był wcześniej ustawiony i mieli go niespodziewanie wygrać amatorzy, ale organizatorzy musieli w jakiś sposób pomieszać szyki i końcowy rezultat dziwnie wszystkich zaskoczył (mnie nie). Zapewne ktoś z PZPNu stracił na zakładach 500 zł. Stąd taka kara klubu - bilans aparatczykowi musi wyjść przynajmniej na zero. Ciekawe ile by zgarnął, gdyby wygrała policja? Szacuję, że co najmniej 10:1 - w końcu to byłby wynik paradoksalny...

 • artu_1967

  Oceniono 6 razy 2

  Kpina! Nic tylko strzelić jako pierwszy gola i przerwać mecz. 500 kary i 3 pkt do przodu. Ten kompromitujący spektakl jaki od 3 dni serwuje nam MZPN promuje niesportowe zachowania.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX