Alessandro Della Valle mówi, że odrzucił propozycję Polonii. "Bukujemy bilet, na 99 proc. będzie w sobotę na meczu"

- Mieszkam tutaj, jest mi tu dobrze, gram w lokalnym zespole i nie wyobrażam sobie w tej chwili przenosin do Polski - powiedział Fakt.pl Sanmaryńczyk Alessandro Della Valle. - Alessandro na propozycje reaguje pozytywnie, na 99 proc. będzie w sobotę na naszym meczu, będziemy rozmawiać. Właśnie bukujemy mu bilet - mówi rzecznik Polonii Adam Drygalski.


W czwartek wieczorem informacja Warszawa.sport.pl o tym, że 31-letni reprezentant San Marino, który niedawno strzelił gola Polsce w eliminacjach mistrzostw świata, może zagrać w czwartoligowej Polonii, stała się hitem internetu. - Powinien zagrać w naszym klubie jeszcze w jednym z meczów tej rundy. Właśnie zakończyliśmy z nim rozmowę, jest na tak - powiedział w czwartek Drygalski.

W piątek rozmowę z Della Valle przeprowadził Fakt.pl. - Muszę was zmartwić. Nie zagram w waszym kraju. Myślałem, że to jakiś żart. Że ktoś sobie ze mnie robi jaja. Polonia Warszawa? Ja mam do nich iść? Dopiero po jakimś czasie usłyszałem szczegóły i pomyślałem: "Cholera, oni naprawdę mnie u siebie chcą" - powiedział piłkarz serwisowi.

- Alessandro dostał od nas propozycję, cieszymy się, że zareagował na nią pozytywnie. Cieszymy się też, że chce przyjechać - Della Valle na 99 proc. pojawi się w sobotę na meczu z Czarnymi Węgrów - komentuje słowa piłkarza Drygalski.

- Nie liczymy, że Alessandro ogłosi nam decyzję w rozmowie telefonicznej. Na razie niczego nie zadeklarował, wiadomo, że ewentualna zgoda na grę w Polonii zmieniłaby całe jego życie. Ale to nie rozmowa na telefon - Alessandro przyjedzie do Warszawy, to porozmawiamy - dodał rzecznik Polonii.

Czy całe zamieszanie z Della Valle to nie jest tylko marketingowa akcja Polonii, by o "Czarnych Koszulach" mówiło się więcej? - O Polonii cały czas jest głośno - odpowiada na takie pytanie Drygalski. - Ale wiadomo, że pod względem marketingowym taki transfer byłby strzałem w dziesiątkę - dodaje rzecznik. A sportowym? - Myślę, że piłkarsko Alessandro dałby sobie radę. Gramy w czwartej lidze, a nie w pierwszej.

Della Valle w rozmowie z Fakt.pl ocenił też ofertę Polonii. - Szczegółów nie mogę ci zdradzić. Powiem tylko, że finansowo nie było jakoś super, ale wyglądało to całkiem w porządku. Zadecydowały inne względy.

- Mieszkam tutaj, jest mi tu dobrze, gram w lokalnym zespole i nie wyobrażam sobie w tej chwili przenosin do Polski - zakończył Alessandro Della Valle.

O Polonii dyskutuj na Facebooku Warszawa.sport.pl