Sport.pl

Drutex w Polonii, czyli szukanie sponsorów lepsze niż w ekstraklasie

Producent okien Drutex będzie kolejnym w tym sezonie sponsorem pozyskanym przez klub z Konwiktorskiej. - Wciąż staramy się o następnych - powiedział dyrektor sportowy klubu Paweł Olczak.
Rozmowy między stronami trwały niecałe dwa tygodnie. Prezes Drutexu Leszek Gierszewski przyszedł na Konwiktorską na mecz z Czarnymi Węgrów, przyprowadzony przez jednego z kibiców, potem wydał dyspozycję działowi marketingu, by podpisać kontrakt. Drutex do końca sezonu będzie wystawiać na stadionie na Nowym Mieście baner i balon reklamowy. Logo firmy nie pojawi się na koszulkach piłkarzy, od środy widnieje za to na stronie oficjalnej klubu. - To dla nas typowo reklamowa umowa, z której jesteśmy bardzo zadowoleni - stwierdził Olczak.

Negocjacje nie ograniczyły się wyłącznie do sfery marketingowej. Drutex od kilku lat utrzymuje lokalną drużynę Bytovii, występującą w II lidze. Jej trenerem jest Paweł Janas, były selekcjoner kadry, pracujący w sezonie 2010/11 na Konwiktorskiej. W klubie z Pomorza występują byli zawodnicy "Czarnych Koszul" Mateusz Michalski i Adam Cesarek. Obie strony ustaliły, że podczas przerwy zimowej Polonia mogłaby zagrać sparing z Bytovią. - W planach mamy wyjazd na zgrupowanie do Cetniewa. Jeżeli nam się to uda, to tam pewnie zagramy sparing z Bytovią - zapowiedział Olczak.

Drutex to nie pierwszy sponsor pozyskany przez czwartoligową Polonię. Niedawno klub podpisał umowę ze Skokiem Wołomin. Ta firma została głównym partnerem "Czarnych Koszul", a jej logo widnieje na frontalnej części koszulki. Polonii pomaga również telewizja internetowa ETV. Trwają rozmowy z kolejnymi partnerami, ale już wiadomo, że klub z Konwiktorskiej ma budżet zszyty na miarę IV ligi i wynosi kilkaset tysięcy złotych na sezon. Ważną jego część stanowią wpływy pozyskane ze sprzedaży karnetów, biletów i cegiełek.

Pod względem wynajdywania sponsorów w IV lidze obecny zarząd "Czarnych Koszul" jest dużo bardziej skuteczny niż w ekstraklasie. Przez ostatnie lata, gdy klub występował w najwyższej polskiej lidze, Polonia dostawała pieniądze niemal wyłącznie od właścicieli - Józefa Wojciechowskiego, wcześniej od Jana Ranieckiego, a także z tytułu praw telewizyjnych. Umowy zewnętrzne zapewniały niewielkie środki, najczęściej miały charakter barteru. Z kolei dla Ireneusza Króla, ostatniego z właścicieli, to klub z Warszawy był źródłem pozyskiwania pieniędzy, a nie odwrotnie.

Nowa Polonia wciąż jeszcze nie rozwiązała kwestii właściciela. Dziś jest nim stowarzyszenie MKS Polonia. W planach jest połączenie wszystkich działających wokół klubu stowarzyszeń w spółkę akcyjną. Co jakiś czas odbywają się rozmowy, jaką formułę prawną i biznesową nadać temu przedsięwzięciu, dzięki której w przyszłości udałoby się łatwiej pozyskiwać sponsorów. Do dziś nie osiągnięto jednak porozumienia. - Ale wszystko idzie w dobrym kierunku - zapewnia jeden z przedstawicieli Stowarzyszenia Klubu Sportowego Polonia Warszawa.

Więcej o Polonii na Facebooku Warszawa.sport.pl

Więcej o:
Komentarze (30)
Drutex w Polonii, czyli szukanie sponsorów lepsze niż w ekstraklasie
Zaloguj się
 • stomil_olsztyn3

  Oceniono 29 razy 29

  No to Polonia złapała Pana Boga za pięty (szydera) !

 • fujasquad

  Oceniono 27 razy 27

  Druteks ? Ja mam nadzieje, że tego nie dadzą na spodenki, bo będzie beka na całą lige z nich hahaha ;)

 • qznia

  Oceniono 34 razy 26

  Alleluja i do przodu. Jeden, drugi, trzeci mecenas/reklamodawca i budżet domknięty. Polonia AD 2013 to totalnie inna Polonia niż Polonia JW, Króla czy nawet ś.p. Jana Ranieckiego, po prostu kibic ma głos i nie chodzi o głos dosłowny tylko o możliwość decydowania o kierunku rozwoju o potencjalnych reklamodawcach o sposobie organizacji widowiska czy nawet o koszulkach w jakich będą grali piłkarze.
  Ponieważ wiem że na strony poświęcone Polonii zaglądają też kibice innych warszawskich drużyn specjalnie dla nich link - może rozpoznajecie?
  warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,14707256,Oto_sprawcy_brutalnego_pobicia_na_Nowym_Swiecie.html

 • tomexxx3

  Oceniono 22 razy 22

  Ten drutex to też wywrotowcy, by się nadali bardziej za czasów ks. Wojciechowskiego. Żeby nie było, że znowu ktoś na fame`ie koszul chce pojechać i na koniec znowu nam jakąś świnie podłoży !

 • mm1911

  Oceniono 17 razy 15

  Spotkanie z Mazurem Gostynin w sobotę o 18:30, będzie pięć-zero bo nie po to odpuszcza się Puchar polski aby nie wymiatać w lidze. Ta czwarta liga to jakiś kosmos, wszystkie drużyny spinają się na Czarne Koszule, sędziowie są słabi, ale jeśli wszystko pójdzie w dobrym kierunku to za cztery lata będzie ekstraklasa.
  Podobno jeden sponsor przyciąga drugiego, ciekawe kto będzie następny? Może coś z branży FMCG?
  www.warszawa.sport.pl/blogi/k6/2013/10/puchar_puchar_i_po_pucharze/1

 • johnvernon

  Oceniono 15 razy -13

  @komentarz

  To piro z linka jest kulturalne ;) W odroznieniu od wszystkich innych piro świata;) Tak samo banner - jest czarny i kulturalny;) To się chyba mentalnosc Kalego nazywa xD

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX