Michał Strzałkowski: Jestem dumny z tego, że mogę grać w Polonii

- Po trzynastu latach w Nowym Dworze chciałem zmienić otoczenie i spróbować czegoś nowego. Jestem dumny z tego, że mogę grać w tak wielkim klubie, jakim jest Polonia - mówi 21-letni napastnik Polonii Michał Strzałkowski.


Strzałkowski jest wychowankiem Świtu Nowy Dwór, który występuje obecnie w II lidze. Zawodnik nie żałuje jednak, że trafił do IV-ligowej Polonii. - Po trzynastu latach w Nowym Dworze chciałem zmienić otoczenie i spróbować czegoś nowego. Zależało mi na przeprowadzce do Warszawy, ponieważ tu mam pracę, szkołę i tu mieszka moja dziewczyna - mówi w rozmowie z serwisem Polonia.waw.pl.

I dodaje: - W wieku 17 i 18 lat miałem oferty i zapytania z Legii, Polonii, Wisły Kraków, Widzewa Łódź oraz Rapidu Wiedeń. Niestety w zmianie klubu przeszkadzały mi kontuzje.

- Jestem dumny z tego, że mogę grać w tak wielkim klubie, jakim jest Polonia. Występując w czarnym trykocie, trzeba się zawsze godnie prezentować, ale nie nazwę tego presją, ponieważ jak powiedział Jose Mourinho: "Presja? Jaka presja? Presję odczuwają miliony ludzi na świecie, którzy nie mają pieniędzy, by kupić swoim dzieciom jedzenie. To jest presja. Nie w futbolu". Ja nazwę to po prostu sporym ciśnieniem - przyznaje.

Na Konwiktorskiej Strzałkowski z tym ciśnieniem radzi sobie bardzo dobrze. W tej chwili strzelił już 9 goli w IV lidze. - Przed sezonem założyłem sobie cel - zdobyć 15 bramek w rundzie jesiennej, i myślę, że jestem w stanie go zrealizować - powiedział.

W najbliższą sobotę Polonia pojedzie do Ostrołęki, gdzie zagra z Narwią. Początek spotkania o godz. 15.