Polonia testuje Nigeryjczyka z... Bugu Wyszków, z którym rywalizuje o awans

Od poniedziałku z Polonią trenuje Nigeryjczyk Tony Uzoma Chukwuemeka, który jesienią grał w Bugu Wyszków. - Osłabimy rywala, sprowadzając Tony'ego? Dla mnie to nie ma znaczenia. Mnie interesuje postawa mojej drużyny, a nie przeszkadzanie rywalom - zapewnia trener Piotr Dziewicki.


27-letni Chukwuemeka w rundzie jesiennej bronił barw lidera IV ligi grupy północno-mazowieckiej Bugu Wyszków - jednego z rywali polonistów w walce o III ligę. - Wnikliwie będziemy przyglądać się temu zawodnikowi, widzieliśmy go w meczu przeciwko naszym juniorom w zeszłą sobotę, a także weryfikowaliśmy jego postawę w minionej rundzie - mówi Dziewicki.

- Jest to z pewnością ciekawy obrońca, wyróżniał się na tle IV ligi, bylibyśmy także w stanie sprostać jego ewentualnym oczekiwaniom finansowym. Na pozycji stopera mamy jednak już spory tłok, więc Tony musi okazać się lepszy od piłkarzy, którymi obecnie dysponujemy - tłumaczy Dziewicki.

- Osłabimy rywala, sprowadzając Tony'ego? Dla mnie to nie ma znaczenia. Mnie interesuje postawa mojej drużyny, a nie przeszkadzanie rywalom - zapewnia trener Polonii.

Dziewicki podjął już ostateczną decyzję w sprawie innych testowanych przez Polonię piłkarzy. Z piątki sprawdzanych ostatnio graczy przy Konwiktorskiej na wiosnę na pewno zostanie trójka. Ponadto klub zdecydował się także na wypożyczenia swoich zawodników.

Testowani piłkarze próbowali przekonać do siebie Dziewickiego w sparingowych grach przeciwko warszawskiemu Ursusowi oraz drugoligowym zespołom Pogoni Siedlce i Znicza Pruszków. Którzy z nich zdaniem szkoleniowca zasłużyli na angaż?

- W drużynie na pewno zostają Dawid Klepczyński, Mateusz Sołtys i Patryk Olszewski. Decyzję w sprawie Adeniyi Lekana podejmiemy w środę, musimy zastanowić się nad kwestią finansową tego transferu - mówi Piotr Dziewicki.

- Z zawodników testowanych nie zakontraktujemy Bartka Walewskiego. To dobry, perspektywiczny piłkarz, jednak nie pasuje do naszej koncepcji - mówi o pomocniku, który ze Zniczem zagrał na lewej stronie, trener Polonii. - W rundzie wiosennej mamy zamiar odejść od systemu 4-4-2, w którym Bartek czułby się najlepiej, i na pozycji bocznego pomocnika potrzebowałbym piłkarza bardziej kreatywnego.

Z obserwacji sparingów wynika, że Polonia chce grać jednym napastnikiem z trójką ofensywnych piłkarzy za nim.

W związku z podpisaniem umów z nowymi piłkarzami trener Polonii podjął decyzję o tymczasowym rozstaniu się z kilkoma zawodnikami z dotychczasowej kadry. - Do innego klubu IV ligi chcielibyśmy wypożyczyć Rafała Linkę, Gerry'ego Maddena i Daniela Gralę. W przypadku ostatniego z nich istnieje także możliwość transferu definitywnego, jeśli klub otrzyma zadowalającą ofertę. Zastanawiamy się jeszcze nad możliwością wypożyczenia Patryka Strusa - ujawnia Dziewicki.

Zimą do Polonii przyszli Mariusz Ujek, Dominik Lemanek, Adrian Ligienza i Adam Grzybowski. Ostatecznie wyselekcjonowana przez Dziewickiego kadra wyjedzie na obóz przygotowawczy do Gniewna. Rundę wiosenną poloniści zainaugurują 22 lub 23 marca meczem wyjazdowym w Wyszkowie, gdzie zmierzą się z obecnym liderem ligi.