Sport.pl

Polonia rywalizuje z Bugiem o awans i... obrońcę. Uzoma zagra przy Konwiktorskiej?

Do inauguracyjnego meczu grupy północnej IV ligi między liderem Bugiem Wyszków a trzecią w tabeli Polonią Warszawa pozostał niespełna miesiąc. Jednak oba kluby walczą ze sobą już dziś - o 27-letniego obrońcę Tony'ego Uzomę Chukwuemekę.


Uzoma w rundzie jesiennej grał w zespole Bugu - obecnego lidera tabeli, jednego z rywali "Czarnych Koszul" do awansu do III ligi. Od kilkunastu dni Nigeryjczyk trenuje jednak z pierwszym zespołem Polonii i zdążył już przekonać do siebie trenera Piotra Dziewickiego. Nie jest jednak przesądzone, że Uzoma przy Konwiktorskiej zagra. Dlaczego?

- Tony jedzie dzisiaj do Wyszkowa, by wyjaśnić swoją sytuację - tłumaczył w poniedziałek Dziewicki. - Sam twierdzi, że jest wolnym piłkarzem, innego zdania są jednak działacze z Wyszkowa. W ich opinii Tony'ego wiąże ważna umowa i do opuszczenia klubu potrzebuje zgody aktualnego pracodawcy. Tej, niestety, nie ma - mówi trener Polonii.

Zdaniem klubu z Wyszkowa Uzomę obowiązuje tzw. karta amatora, która mimo że nie gwarantuje zarobków z tytułu umowy, jest czynnikiem wiążącym Nigeryjczyka z klubem.

Z podobnych względów kontraktem z "Czarnymi Koszulami" nie związał się jeszcze testowany od miesiąca Adeniyi Lekan. Na przeszkodzie stoi Concordia Piotrków Trybunalski, klub, w którym Nigeryjczyk występował w rundzie jesiennej. - Przypadek Lekana jest podobny. Sprawdził się pod względem sportowym i chcemy, by na wiosnę grał w Polonii, jednak do rozwiązania pozostaje kwestia roszczeń poprzedniego klubu względem zawodnika. Z tego co wiem, piłkarz aktualnie czeka na decyzję PZPN, bo właśnie do związku złożył prośbę o rozstrzygnięcie sporu - dodaje Dziewicki.

15 marca poloniści zagrają z Bugiem w Wyszkowie. Wiadomo już, że w tym spotkaniu nie zagra Piotr Tyburski. 20-letni pomocnik doznał pęknięcia piątej kości śródstopia w sparingu, w którym Polonia mierzyła się z Bzurą Chodaków. - W czasie przygotowań do rundy wyglądał on bardzo dobrze, toteż jego uraz dał nam wiele do myślenia pod kątem wypełnienia powstałej luki - mówi Dziewicki.

- Nie ma jednak ludzi niezastąpionych - dodaje trener Polonii. - Jego kontuzja nie jest poważna, ale nie będziemy spieszyć się z jego powrotem, by nie popełnić tego samego błędu, co w przypadku Bartka Kozakiewicza. On także doznał pęknięcia piątej kości śródstopia i przez nasz pośpiech jeszcze z nami nie trenuje, choć zakładaliśmy dużo krótszą przerwę. Mimo że Tyburski jest naszą centralną postacią, nie mam zamiaru zmieniać założeń taktycznych, mam piłkarzy gotowych do zastąpienia go - uspokaja Piotr Dziewicki.

Więcej o:
Komentarze (10)
Polonia rywalizuje z Bugiem o awans i... obrońcę. Uzoma zagra przy Konwiktorskiej?
Zaloguj się
 • dirspacha

  Oceniono 24 razy 20

  Nie ma ludzi niezastąpionych, nie będzie Uzomy będzie Fogler z Grzybowskim i jakiś młody na rezerwie się znajdzie
  nie będzie Lekana będzie na skrzydle Nazar Litun robił za obrońcę.
  damy radę, awans jest nasz!

 • szalom.gigant

  Oceniono 18 razy 18

  Noriaki. Czy Polonia wysyla powolania do woja? Czy dokonuje rozbioru calej druzyny jak Legia zrobila z Polonia Bytom? A moze to Polonia wyrosla na potege na rezimowym cycku? Na Polonie zwozono autokarami widownie z jednostek i fabryk? Nie, bo Waszej historii nikt nie dorowna.

 • menago1916

  Oceniono 17 razy -7

  Noriaki pisze o zakłamaniu, ale to jeszcze nic.

  'Rodowity warszawiak' z Zielonej Góry, a przy okazji scenarzysta gó...anych komedii (żeby nie było - cytuje recenzje) napisał tak: 'Wszyscy tak robili - stąd te tłumy kibiców na Ł3 przed wojną.
  Po prostu byli to fani Polonii, którzy chodzili też na Warszawiankę i na Legię (fanatycy także na Skrę) - w te niedziele, gdy Polonia akurat grała wyjazd.
  Rzeczywiste proporcje kibicowskie było widać na derbach.
  Tu Legia miała jakieś 10-15% poparcia stadionu - niezależnie od tego, czy grała z Polonią u siebie, czy na wyjeździe..'

  Pytanie za 100 punktów - zwyczajny nieuk, czy upośledzony?

 • noriakikassai

  Oceniono 36 razy -22

  Czy w kontekście powyższego artykułu może ktoś z polonistów napisać jeszcze raz historie jak to Legia podbierała graczy innym drużynom a w Polonii to się nie zdarzało nigdy bo grali sami wychowankowie?
  Jest dobra okazja. Czekamy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX