MKS Ciechanów - rywal Polonii, który zapomniał jak się wygrywa

Po jesiennych meczach MKS Ciechanów zajmował drugie miejsce w tabeli grupy północnej mazowieckiej czwartej ligi. Ale wiosną sobotni rywal Polonii zapomniał, jak się wygrywa. - Co o nim myślimy? Nie myślimy. Koncentrujemy się na sobie - mówi trener "Czarnych Koszul" Piotr Dziewicki.

W 18 meczach w drugiej połowie 2013 roku zespół z Ciechanowa wywalczył 41 punktów - o dwa mniej niż prowadzący przed przerwą zimową Bug Wyszków, ale o trzy więcej niż Polonia. Mogło się wydawać, że "Czarne Koszule" będą musiały gonić nie tylko lidera, ale też zespół z Ciechanowa, ale ten sam wykluczył się praktycznie z walki o awans.

W pierwszym meczu na wiosnę MKS pokonał 3:2 Błękitnych Gąbin, ale potem przegrał cztery spotkania z rzędu - dwa u siebie (1:3 z Bzurą, 0:1 z Narwią) oraz dwa na wyjeździe (0:4 w Przasnyszu i 0:2 w Ostrowi Mazowieckiej). Co ciekawe, każdy z tych zespołów zajmuje obecnie miejsce w dolnej połowie tabeli.

Polonia gra odwrotnie - na początku wiosny zremisowała 1:1 w Wyszkowie, a potem wygrała cztery mecze: 3:0 z Łomiankami, 1:0 z Wkrą Żuromin, 2:1 z Błękitnymi Raciąż oraz 4:0 z Naprzodem Skórzec. Wobec trzech remisów Bugu "Czarne Koszule" awansowały na pierwsze miejsce w tabeli - nad zespołem z Wyszkowa mają punkt przewagi, nad MKS Ciechanów aż siedem.

Co myślą poloniści o sobotnim rywalu? - Nie myślimy. Koncentrujemy się na sobie - mówi trener Piotr Dziewicki. - Wiem, że się powtarzam z tygodnia na tydzień, ale myślimy tylko o swojej grze, bo jesteśmy zespołem, który w tej lidze może wygrać z każdym. Teraz jesteśmy liderem, ale bronienie tej pozycji jest trudniejsze niż jej gonienie - dodaje Dziewicki.

W Wielką Sobotę w Polonii nie będzie mógł zagrać Mariusz Ujek, który narzeka na ból kolana, ale do treningów wrócili w czwartek Bartosz Kozakiewicz i Piotr Tyburski. - Cieszymy się z tego, że poza Mariuszem i Gerardem Boruniem wszyscy są zdrowi. Mamy nadzieję, że w Wielką Sobotę kibice obejrzą wielki mecz - mówi Dziewicki.

Sobotnie spotkanie przy Konwiktorskiej rozpocznie się o 13. Kibice będą mogli przyjść na mecz ze święconką, bo pół godziny przed rozpoczęciem spotkania na dziedzińcu przed klubowym budynkiem ksiądz Mirosław Mikulski dokona święcenia pokarmów.