Sport.pl

Piłkarze nie popsuli fety kibicom. Polonia pokonała Bzurę Chodaków [ZDJĘCIA]

Polonia Warszawa pokonała w sobotę przy Konwiktorskiej 3:1 Bzurę Chodaków w meczu ostatniej kolejce grupy północnej mazowieckiej IV ligi. W kolejnym sezonie zawodnicy ?Czarnych Koszul? zagrają już w III lidze.


Poloniści zapewnili sobie promocję do III ligi w zeszłym tygodniu, pokonując na wyjeździe MKS Przasnysz 4:2. - Chłopakom z mojej drużyny ten awans się należał. Jestem z nich naprawdę dumny. Nie widziałem ani przez chwilę po nich zwątpienia. Chylę przed nimi czoła, bo wykonali kawał roboty, przepracowując ostatni rok bardzo solidnie - mówił wtedy trener "Czarnych Koszul" Piotr Dziewicki.

To właśnie 34-letni szkoleniowiec jest prawdziwym architektem awansu Polonii. W lipcu ubiegłego roku przejmował zespół rozbity. Pozbawiony sponsorów, skonfliktowany wewnętrznie, z podziurawioną kadrą. Większość obserwatorów twierdziła wtedy, że Polonia będzie walczyć wyłącznie o przetrwanie. Wówczas Dziewicki jako jeden z niewielu głośno mówił o awansie do III ligi. I wykonał swój plan. Uporządkował sytuację w klubie i stworzył dobrze zorganizowany zespół, który pewnie wygrał rozgrywki IV ligi.

Dziewicki był także ojcem sobotniego zwycięstwa z Bzurą. Cały mecz obserwował na stojąco, ciągle instruując swoich podopiecznych. Najlepszym wykonawcą poleceń trenera na boisku był Patryk Strus. Nastoletni skrzydłowy zdobył pierwszą bramkę dla Polonii, a drugiego gola wypracował efektownym rajdem prawą stroną boiska. Indywidualną akcje Strusa pewnym strzałem wykończył Mateusz Sołtys.

Po przerwie trzecią bramkę dołożył Marcin Kruczyk. Honorowy gol dla Bzury padł w końcówce pierwszej połowy.

Po zakończeniu spotkania piłkarze otrzymali w nagrodę za awans do III ligi puchar z rąk honorowego prezesa Polonii Warszawa Jerzego Piekarzewskiego.

Mecz z Bzurą był także okazją do świętowania dla kibiców Polonii. Tym razem wypełnił się cały stadion przy ulicy Konwiktorskiej, bowiem specjalnie na mecz z zespołem z Chodakowa otworzona został trybuna Kamienna. Wspólnie z kibicami sukces "Czarnych Koszul" świętowali jej byli piłkarze: zawodnik Zagłębia Lubin Łukasz Piątek, a także Krzysztof Bąk i Adam Pazio z Lechii Gdańsk.

W III lidze piłkarze Polonii będę rywalizowali m.in. z zespołami ŁKS Łódź i rezerwami Legii Warszawa. Jaki cel stawiają sobie piłkarze "Czarnych Koszul" na przyszły sezon? - Musimy ustalić budżet i na jego podstawie wyznaczyć cel, na który będzie nas stać. Czy to będzie walka o awans do drugiej ligi? Sam jeszcze nie wiem - mówi Dziewicki.

Więcej o:
Komentarze (45)
Piłkarze nie popsuli fety kibicom. Polonia pokonała Bzurę Chodaków [ZDJĘCIA]
Zaloguj się
 • mjwpu

  Oceniono 61 razy 47

  Kocham ten klub!!!
  Fontanna pełna!!!

 • chujniemenago1916

  Oceniono 64 razy 32

  z lewej strony strasznie gnojem jechało dopiero później dowiedziałem się że nyską od syłtysa zjechały się chłopki z chodakowa w liczbie ca. 25 i stąd ten smród bo chłopaki od pluga oderwane zapomnieli się umyć a zapomnieli że jechali do stolicy. Bzdura wieśniaków tak powinni się nazywać. Brawa dla Polonii i kibiców chociaż ponoć ani klubu ani kibiców nie ma.

 • miroslawmigaj

  Oceniono 45 razy 23

  Każdy sposób jest dobry by obronić się przed legnijnym bandytą. Gdyż ulubiony sposób ich działania to atak znienacka, bądź 20 na jednego, ewentualnie na bogu ducha winnych polonijnych trampkarzy! Bandyci!

 • dirspacha

  Oceniono 40 razy 20

  Koniec IV ligi. Już nigdy więcej. Trawestując klasyköw " cwe lki idziemy po was"

 • rebelia79

  Oceniono 24 razy 16

  Było miłe widowisko i oprócz pachołków Ł3 byli na A normalni kibice Bzury.....gdyby nie prowokacje pachołow było by miło .Tak czy inaczej miło z nimi było oglądac mecz a potem już pobyć z piłkarzami i innymi kiibicami na pikniku

 • assanti-teraz-zarejestrowany

  Oceniono 23 razy 13

  jeszcze był Daniel Mąka :)
  a psy znad kanału szczekają. Czym bardziej skundlone, z wiejskiego obejścia, tym głośniejsze. Gratuluję prezesowi Leśnodorskiemu, że zbiera taki kwiat intelektualnej części miasta, a zwłaszcza okolic. Uff, jak dobrze, że oni pojawiają się na K6 tylko pod postacią "kibiców" Bzury

 • chujniemenago1916

  Oceniono 15 razy 5

  no proszę tradycyjnie trzech rzeczników radzieckiego POmiotła znad kanałku nadaje, a nawet jeden nijaki noriaki pofatygował się na mecz i musiał od mamusi zwinąć z portfela całe 20 zł na bilet aby zdać relację, szkoda że jak zwykle nieobiektywną

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX