Sport.pl

Polonia zakończyła pierwszy etap selekcji. Jakim ustawieniem będzie grała?

Po trzech sparingach - 0:3 z Cracovią, 2:2 z Hapoelem Raanana i 3:1 z ŁKS Łódź - oraz wewnętrznej grze kontrolnej pomiędzy zawodnikami Polonii i graczami testowanymi, ?Czarne Koszule? zakończyły pierwszy etap selekcji. - W najbliższych sparingach ze Świtem i Ursusem chciałbym grać już tym składem, który będę miał do dyspozycji w lidze, ale nowych graczy możemy pozyskać jeszcze pod koniec sierpnia - mówi trener Polonii Piotr Dziewicki.


W sobotę Polonia, beniaminek trzeciej ligi, pokonała 3:1 ŁKS Łódź po bramkarz Piotra Paprockiego (ostatnio rezerwy Korony Kielce), Adama Czerkasa (ostatnio Legionovia, porozumiał się już z Polonią) i Grzegorza Arłukowicza (ostatnio Zagłębie Sosnowiec). - Tym meczem zamknęliśmy pierwszy etap selekcji - mówi Dziewicki.

Kogo sprawdzała Polonia? - Wychowanków Akademii Polonii z rocznika 1995 oraz ośmiu zawodników, których chcieli grać u nas, a mieli CV na tyle interesujące, byśmy ich sprawdzili. W poniedziałek porozmawiamy z każdym z nich i wyjaśnimy dlaczego chcemy, lub nie chcemy, by u nas grali, we wtorek będziemy mądrzejsi, jeśli chodzi o skład - mówi trener Polonii.

Na razie wiadomo, że nowymi zawodnikami "Czarnych Koszul" będą wspomniany Czerkas, a także Maciej Stańczyk, Wojciech Szymanek, Grzegorz Wojdyga i Rafał Kosiec. Czy w środowym sparingu ze Świtem Nowy Dwór oraz sobotnim meczu z Ursusem Polonia zagra w kompletnym składzie? - Chciałbym, żeby tak było, ale w 100 proc. nie mogę być tego pewny - mówi Dziewicki.

Trener "Czarnych Koszul" tłumaczy: - Okienko transferowe zamyka się 31 sierpnia i pod jego koniec na pewno znajdzie się kilku graczy, którzy nie zdołali podpisać kontraktu z zespołami z wyższych lig, a dla nas będą interesujący. Możliwe, że wtedy do nas trafią.

Sezon trzeciej ligi rozpoczyna się 9 sierpnia - Polonia w pierwszym meczu zagra na wyjeździe z silną w poprzednich rozgrywkach Wartą Sieradz.

Z czego, na trzy tygodnie przed inauguracją, zadowolony jest Dziewicki? - Z tego, jak zawodnicy realizują założenia taktyczne dotyczące defensywy. Wpajam im, że obrona zaczyna się już od piłkarza z nr. 9, od którego agresywnej postawy zależy to, czy uda się pressing w sektorze bocznym, czy uda się przechwycić piłkę rywalom. Przeciwników, szczególnie Cracovię i Hapoel, mieliśmy mocnych, ale z gry jestem zadowolony.

- W trzeciej lidze chcemy grać dwoma ustawieniami - 4-4-2 lub 4-2-3-1 w zależności od zawodników, których będziemy mieć do dyspozycji oraz siły rywali. Będziemy analizować ich grę, obserwować wnikliwie sposób, w który grają - zapowiada Dziewicki.

Więcej o:
Komentarze (13)
Polonia zakończyła pierwszy etap selekcji. Jakim ustawieniem będzie grała?
Zaloguj się
 • qznia

  Oceniono 37 razy 27

  Skład nie wygląda źle. Jest wśród wzmocnień kilku ciekawych piłkarzy. Jest wzmocniony środek obrony i pozostaje jeszcze ustawić jakoś lewą stronę zarówno jesli chodzi o obrońcę jak i pomocnika. Szkoda, że ze względu na konieczność zapewnienia spokoju na sparingach są one rozgrywane "z partyzanta".
  Skład nie wygląda źle, ale nie ma takiej osoby na świecie która powie czy to wypali, czy będziemy grali o pierwsze miejsce.
  Organizacyjnie na Polonii nic się nie zmieniło, poza tym, że rok temu mielismy wujka Popielarza, to teraz mamy Złotoustego Engela, a pieniędzy na drużynę jak nie było tak nie ma. Do tego jeszcze niebotyczna cena karnetu wywalona przez MKS bez porozumienia z Wp cop zaowocowało nieformalnym bojkotem karnetów.
  wracając do piłki to liczyć się będa obie druzyny z Radomia, ŁKS, Ursus LegiaII i Polonia, może Świt. Dzięki Polonii III liga będzie budzić większe niż zwykle zainteresowanie.

  Innych zdjęć trenera Dziewickiego nie ma macie? Zawsze dajecie jakieś takie wykrzywione, rozwichrzone, może trochę trzeba poszukać i dać normalne fotki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX