Polonia gromi na zakończenie rundy. Okazały debiut trenera Dźwigały przy Konwiktorskiej

W ostatnim meczu rundy jesiennej łódzko-mazowieckiej grupy trzeciej ligi Polonia rozgromiła u siebie Sokół Aleksandrów Łódzki 5:1. W pierwszym przed własną publicznością spotkaniu Dariusza Dźwigały w roli trenera ?Czarnych Koszul? gola strzelił jego syn - Jan.

Polonia, która tydzień temu, w debiucie Dźwigały, zakończyła serię trzech porażek remisując na wyjeździe z liderem Radomiakiem 2:2, w sobotę wygrała przy Konwiktorskiej po niemal dwóch miesiącach przerwy. 16 września poloniści pokonali 3:1 Ursus, teraz rozgromili 5:1 Sokół, który przed tym meczem zajmował szóste miejsce w tabeli.

"Czarne Koszule" szybko rozstrzygnęły wynik meczu - w 15. minucie pierwszą bramkę zdobył po rzucie różnym Jan Dźwigała, 20-letni syn trenera. Po kolejnym kwadransie gospodarze cieszyli się już z prowadzenia 2:0, bo przy słupku ładnym strzałem trafił Adrian Ligienza, który... dwie minuty później strzelił kolejnego gola. Bardzo dobrze grająca Polonia do przerwy prowadziła 3:0.

Goście tuż po przerwie zmniejszyli straty po trafieniu Samuela Uche Obi, ale kwadrans później grali już w dziesiątkę, bo arbiter wyrzucił z boiska jednego z piłkarzy Sokoła, który awanturował się po niekorzystnej dla jego drużyny decyzji. Grająca w przewadze Polonia dobiła rywali - dwie bramki w ostatnim kwadransie strzelił Adam Czerkas i "Czarne Koszule" mogły cieszyć się z najwyższego zwycięstwa w tym sezonie.

Trzy punkty oznaczają w sumie 18 na koncie Polonii po rundzie jesiennej, która ostatniemu w tabeli GKP Targówek uciekła na cztery punkty. Które miejsce drużyna Dźwigały zajmie po całej rundzie - jeszcze nie wiadomo. 17. kolejka zakończy się w niedzielę.