Lemanek w Olimpii, Stańczyk w Huraganie. Byli poloniści znaleźli się nowe kluby

Dominik Lemanek znalazł nowy klub. Były piłkarz Polonii Warszawa w rundzie wiosennej będzie występował w barwach trzecioligowej Olimpii Zambrów.


Olimpia to tegoroczny spadkowicz z drugiej ligi, a zarazem lider rozgrywek w grupie podlasko-warmińsko-mazurskiej i jeden z najpoważniejszych kandydatów do awansu. 26-letni Lemanek jest pierwszym zimowym transferem klubu z Zambrowa.

- To doświadczony zawodnik, który ostatnio grał w Polonii. Wcześniej występował między innymi na boiskach drugiej ligi w Bałtyku Gdynia. To ofensywny piłkarz, który może zagrać na kilku pozycjach, więc jest bardzo uniwersalny - ocenił na łamach klubowego serwisu szkoleniowiec Olimpii, Krzysztof Zalewski.

W rundzie jesiennej Dominik Lemanek wystąpił w piętnastu spotkaniach trzeciej ligi, w których zdobył dwie bramki. W grudniu 2014 roku zawodnik rozwiązał z Polonią kontrakt. Rozstał się za porozumieniem stron.

Tymczasem zatrudnienie znaleźli także inni niedawni piłkarze Polonii - kontrakt z czwartoligowym Huraganem Wołomin podpisał Marcin Stańczyk, a lada dzień powinien dołączyć do niego także Mateusz Gliński.