Juniorzy Polonii nie zagrają o Ligę Mistrzów. W półfinale CLJ przegrali z Lechem

Rzuty karne zadecydowały o porażce polonistów w półfinale Centralnej Ligi Juniorów z Lechem Poznań. Lepiej jedenastki wykonywali gospodarze i to oni zagrają w finale z Legią lub Górnikiem Zabrze.

Stawką półfinałowego dwumeczu był awans do finału, którego zwycięzca ma zapewniony udział w juniorskiej Lidze Mistrzów. Polonia tydzień temu wygrała z Lechem Poznań w Warszawie 1:0. W środę po 90 minutach meczu we Wronkach poznaniacy odrobili straty (gola strzelił Kamil Szubertowski w 30. minucie) i potrzebna była dogrywka, a potem rzuty karne. Lepiej jedenastki wykonywali piłkarze Lecha, którzy wygrali rywalizację w karnych 4:2.

Zwycięzca półfinału czeka na rywala, którym może być Górnik Zabrze lub Legia Warszawa. Mecz decydujący o awansie do finału powinien zakończyć się w środę ok. godz. 19.

Finałowy dwumecz zaplanowano na 17 i 21 czerwca.