Polonia Warszawa oficjalnie w nowych rękach. Jerzy Engel i spółka przejmują władzę

To już pewne - ?Czarne Koszule? mają nowego właściciela. MKS, który zarządzał drużyną seniorów przez ostatnie dwa lata, formalnie przekazał ją spółce akcyjnej. Na jej czele stoi Jerzy Engel.


Obie strony podpisały już odpowiednie dokumenty. Według umowy MKS wróci do zarządzania piłkarską akademią, a nowa spółka będzie odpowiadać za dorosłą, trzecioligową drużynę. Działacze MKS i spółki akcyjnej czekają jeszcze na zaakceptowanie umowy w PZPN. To jednak ma być formalnością - spółka podjęła się spłaty długów MKS, a to było podstawowym warunkiem, by piłkarski związek zgodził się na rozdzielenie sekcji i oddanie drużyny w ręce nowego podmiotu.

Na czele spółki stoi Jerzy Engel - legenda klubu z Konwiktorskiej, jej były trener i menedżer, w przeszłości także selekcjoner reprezentacji Polski. Jej członkami są także m.in. Stanisław Michrowski, Michał Listkiewicz oraz Grzegorz Popielarz.

Nowe władze nie chcą jednak zdradzać jeszcze szczegółów dotyczących tego, jak w nowym sezonie będzie wyglądać Polonia - tego, kto będzie ją sponsorował, kto w niej zagra i kto ją poprowadzi na boisku oraz organizacyjnie. W najbliższym tygodniu ma w tej sprawie odbyć się specjalna konferencja prasowa.

- Przekażemy na niej kilka bardzo dobrych wiadomości dla społeczności polonijnej - mówi zaangażowany w życie spółki Robert Kuraszkiewicz.

- Byliśmy już zmęczeni jednoczesnym prowadzeniem akademii i dorosłej drużyny - przyznaje dyrektor MKS Paweł Olczak. - Teraz wrócimy do wychowywania młodzieży, czyli do tego, na czym znamy się najlepiej - dodaje.

Młodzi poloniści z akademii MKS odnoszą w tym sezonie sukcesy - m.in. doszli do półfinału Centralnej Ligi Juniorów, gdzie dopiero w rzutach karnych przegrali z Lechem Poznań. Z kolei juniorzy młodsi awansowali do finałów mistrzostw Polski - zagrają w nich z Lechem, Górnikiem Zabrze oraz Progresem Kraków.