Polonia przegrywa w meczu na szczycie i spada w tabeli

W meczu dziesiątej kolejki III ligi łódzko - mazowieckiej Polonia Warszawa przegrała w sobotę na własnym boisku z Lechią Tomaszów Mazowiecki 1:2 (1:2). Drużyna Igora Gołaszewskiego spadła na czwartą pozycję w tabeli.

Sobotnia porażka była dla Polonii pierwszą na własnym boisku w obecnym sezonie. Ale to stołeczna drużyna lepiej rozpoczęła spotkanie i objęła prowadzenie w 16. minucie. Stało się po dwójkowej akcji jej największych gwiazd - Zbigniew Obłuski wypuścił Mariusza Marczaka, który pokonał bramkarza gości. Dla pomocnika trafienie z Lechią było to trzecim w rozgrywkach 2015/16.

Rywale w Warszawie prezentowali dobry, ofensywny futbol. Stwarzali sobie sytuacje i jeszcze przed przerwą strzelili dwa gole. W 33. minucie wyrównał Krystian Kolasa, który najlepiej odnalazł się w sporym zamieszaniu w szesnastce drużyny Gołaszewskiego. Cztery minuty przed przerwą wynik spotkania strzałem z woleja ustalił Marcin Mirecki.

Lechia po wygranej z Polonią objęła prowadzenie w lidze. "Czarne koszule" tracą do lidera trzy punkty. W kolejną sobotę polonistów czeka trudny mecz w Aleksandrowie Łódzkim, gdzie zmierzą się z trzecim w tabeli Sokołem.

Komentarze (26)
  • qznia

Oceniono 5 razy 3

Jest mocno wujowo.
    A wystarczyło zostawić duet Dziewicki i Kot. Były wyniki, była atmosfera, było przywiązanie do barw.
    Tracę siły jako kibic...

• k6_1912

Polonia nigdy nie zginie!!!!
    Ale z wczorajszego meczu kilka spostrzeżeń:
    1) Kibiców około 500 - 600,
    2) Pajac gniazdowy, naje_bany gimbus, co drugie słowo to K, CH itd, doping żenada do kwadratu
    3) Na ostatnie 20 minut zmiana gniazdowego - doping od tej pory jak na tą liczbę kibiców względnie dobry,
    4) Pijany gniazdowy - (ten pierwszy) lata po KAMIENNEJ i wypłakuje, że chce ustawki z Legią. Ma pretensje do czołowego huligana, że nie ma ustawek.
    5) atmosfera jak na stypie, w grze wszystko się rozkłada, resztki kibiców rozmawia, że robią sobie urlop od kibicowania,
    A teraz wnioski:
    1) Benito z Milicją przepędzili Wielką Polonie to kibiców nie ma, zostali gimbusy i trochę elementu, Prawdziwi kibice nieliczni i zdegustowani,
    2) Piłkarze już chyba stracili wiarę w Polonię,
    3) Enge(L) zaraz złapie problem, bo obiecał w zamian za ochronę Beniciaka z Kolegami np. z Bandziorkiem, że załatwi budowę, a tu syfon, nic nie załatwił i zaraz przyjdą protektorzy po zwrot środków.

Jednym słowem takiego bałaganu nigdy nie było. Jako Kibicowi Polonii od 24 lat wstyd mi za tą sytuację która teraz jest na K6. Pierwszy raz zgadzam się prawie w pełni zcw...uchem menago oprócz tego, że Polonia nie jest warszawska. Synu Bordziłowskiego przypominam Ci, że Muranów od zawsze administracyjnie był w Warszawie a koło stadionu rozegrała się bitwa podczas Powstania Warszawskiego w dniu 22 sierpnia. W przeciwieństwie do CSKA MOSKWA wydział w Warszawie (CWKS). Cracoviaczek powaliło cię w tą twoją przecwe_loną łazienkowską dupę. Kibiców było około 500-600.

• sympat2

Oceniono 5 razy 1

Trolle prezesika jak zwykle wyszły z nory i zaczęły zatruwać atmosferę.A to jest takie proste POLONIA 104 letni klub stolicy będzie grała w piłkę nożną , kosza i inne dyscypliny przez następne 104 lata bo POLONIA to MY.Nie prezesik i jego trolle.A w sporcie raz się wygrywa raz przegrywa .W czerwcu zobaczymy wynik końcowy. Ja wierzę że to będzie II liga.

• pazdan12

Brawo Benito! Brawo Badenow! O tym właśnie od początku mówię - zapał młodych kibiców którzy mogą wzorować się na takich legendach jak Wy jest bezcenny! Młodzieniec gniazdowy aż rwał się do walki z legionistami, och gdyby akurat jakiś trafił się w okolicach stadionu z pewnością zostałby rozerwany na strzępy przez miliony prawdziwych warszawiaków którzy stawili się na stadionie imienia najbohaterskich bohaterów stolicy!

Przypomniały mi się piękne czasy, post j23, gdy kibica na każdego kibica spoglądał spode łba, podejrzliwie, każdy traktowany był jak potencjalny szpieg legionista. W ten sposób buduje się właśnie charakterną, zgraną ekipę i tylko w ten sposób przyciągniemy na nasz stadion kolejne miliony kibiców!

Benito, Badeno - bohaterowie niezłomni naszych czasów - nie ustawajcie w wysiłkach, nie ustawajcie w Wielkiej Selekcji!

• konwiktorski

Oceniono 7 razy 1

Ciężko w takich chwilach być kibicem Polonii. Nie dość, że przeżywamy upokorzenie, bo nasz Klub występuje obecnie w III lidze, to jeszcze zamiast wygrywać każdy mecz na stojąco do zera, zdarzają się takie klopsy jak wczoraj :(. Trzeba pracować nad skutecznością i opanowaniem bo okazji było mnóstwo i powinniśmy wygrać, a jednak strata punktów która boli. Walczymy dalej. Doczekamy się lidera. Będzie lepiej smakował jak dłużej poczekamy. Do boju Polonia!!!

• menago1916

Oceniono 9 razy -1

Czy mozna administracyjnie wymóc na władzach tego klubiku zakaz używania nazwy miasta? Przeciez od dawna Polonia nie ma nic wspólnego z Warszawa, a leje ich teraz byle wiocha. Niech robia wstyd sobie, a nie stolicy!

• cracovia.czek

Oceniono 8 razy -2

Są tacy, którzy powątpiewają w mój obiektywizm. Tym razem posłużę się więc dwoma cytatami, jakie pojawiły się wczoraj na forum kibiców Polonii:
    "Przywracamy dawny blask! W przedsprzedaży na trybunę Kamienną poszły już 72 bilety."
    "Moja pierwsza wizyta na K6 po dłuższej przerwie i chociaż nie spodziewałem się fajerwerków to jestem zniesmaczony. Nie chodzi nawet o fatalną frekwencję, słaby doping czy beznadziejne widowisko piłkarskie. Po prostu nie zostało już nic z ducha dawnej Polonii."

Komentarze zostawiam innym. Zwrócę tylko uwagę na przywracamy dawny blask' i "72 bilety" !!! hahahahahahahahahahahahahahahahaha!