Dramatyczny mecz ze szczęśliwym zakończeniem. Polonia zmniejsza stratę do lidera

Polonia Warszawa przed własną publicznością pokonała Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:1. Zwycięskiego gola dla ?Czarnych Koszul? strzelił Mariusz Wierzbowski w 90 min. spotkania.
Chociaż gospodarze przeważali od początku meczu i przez całą pierwszą połowę byli zespołem lepszym, to na przerwę schodzili przegrywając 0:1. W 29 min. spotkania bramkę dla Świtu zdobył Patryk Koziara, który wykończył szybki kontratak po rzucie rożnym wykonywanym przez polonistów.

Po przerwie piłkarze Igora Gołaszewskiego zaatakowali jeszcze mocniej. Sytuację ułatwiła im akcja z 57 min. gry, kiedy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Konrad Karaszewski. Kwadrans po tym zdarzeniu Polonia doprowadziła do remisu - po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mariusza Marczaka gola na 1:1 strzelił Grzegorz Wojdyga.

Kiedy wydawało się, że spotkanie przy Konwiktorskiej zakończy się kolejną stratą punktów Polonii, gospodarzom udało się wyprowadzić decydujący cios. Po kolejnym rzucie rożnym warszawian piłkę odbił bramkarz Świtu. Ta spadła jednak pod nogi Wierzbowskiego, który ładnym uderzeniem dał drużynie zwycięstwo.

Dzięki triumfowi poloniści awansowali na trzecie miejsce w tabeli. Drużyna Gołaszewskiego traci sześć punktów do lidera - Sokoła Aleksandrów Łódzki, który w niedzielę bezbramkowo zremisował z Pelikanem Łowicz. Kolejne spotkanie Polonia zagra w sobotę. "Czarne Koszule" na wyjeździe zmierzą się z Energią Kozienice. Początek meczu o godz. 14.

Polonia Warszawa - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:1 (0:1): Wojdyga (72.), Wierzbowski (90.) - Koziara (29.).

Polonia: Mateusz Tobjasz- Daniel Choroś (80. Mariusz Wierzbowski), Donatas Nakrošius, Piotr Augustyniak - Marcin Bochenek Mariusz Marczak, Piotr Kosiorowski, Grzegorz Wojdyga - Michał Zapaśnik (84. Karol Worach), Bartosz Wiśniewski, Krystian Pieczara (71. Mateusz Małek).