Ważne zwycięstwo Polonii. "Czarne Koszule" wciąż blisko awansu

Polonia Warszawa pokonała na wyjeździe Lechię Tomaszów Mazowiecki 1:0 (0:0) i awansowała na drugie miejsce tabeli III ligi łódzko-mazowieckiej. W niedzielę "Czarne Koszule" zmierzą się u siebie z liderem - Sokołem Aleksandrów Łódzki (godz. 11).
Środowe spotkanie było dla Polonii jednym z dwóch meczów o wszystko. Drużyna Igora Gołaszewskiego grała bowiem z bezpośrednim rywalem w walce o awans, który przed pierwszym gwizdkiem zajmował drugie miejsce i wyprzedzał ją o jeden punkt.

Warszawianie wczoraj długo męczyli się z dobrze grającymi gospodarzami. Ekipa z Tomaszowa Mazowieckiego - szczególnie w drugiej połowie - miała wyraźną przewagę, była bliżej objęcia prowadzenia, ale ostatecznie nie potrafiła wykorzystać swoich szans. Dość niespodziewanie dokonali tego warszawianie. W 85. minucie Daniel Choroś wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego wykonane przez Mariusza Marczaka i dał tym samym Polonii ważne trzy punkty.

W niedzielę przy Konwiktorskiej polonistów czeka jeszcze trudniejsze zadanie. Na ich drodze stanie pierwszy w tabeli Sokół. Jeśli drużyna Gołaszewskiego wygra, to zbliży się do upragnionego pierwszego miejsca już na dystans jednego punktu. Początek w niedzielę 8 maja o godz. 11.