Rezerwy Legii pokonały na wyjeździe Polonię i utrzymały się w III lidze [ZDJĘCIA]

Polonia Warszawa przegrała u siebie z rezerwami Legii 1:3 w ostatniej kolejce III ligi grupy łódzko-mazowieckiej.

Trzecioligowe derby dla obu drużyn miały zupełnie inne znaczenie. Pewna udziału w barażach o awans do drugiej ligi Polonia grała o szacunek swoich kibiców. Sobotni mecz znacznie ważniejszy był dla rezerw Legii, które przed ostatnią kolejką rozgrywek nie mogły być pewne utrzymania w lidze.

Już sam początek pokazał, że przy Konwiktorskiej szykuje się naprawdę ciekawe wydarzenie. Już w 7 min. gry legioniści objęli prowadzenie za sprawą Miłosza Szczepańskiego. Piłkarze Krzysztofa Dębka cieszyli się jednak przez zaledwie 120 sekund. Najpierw fatalny błąd we własnym polu karnym popełnił obrońca rezerw mistrza Polski, a potem z konieczności faulował Jakub Szumski. Podyktowany rzut karny na gola zamienił Michał Zapaśnik.

Przez kolejnych 20 minut stroną dominującą byli goście, którzy swoją przewagę udokumentowali drugą bramką. Kapitalnym uderzeniem z dystansu popisał się Sebastian Szymański. Piłka po jego uderzeniu wylądowała w okienku bramki strzeżonej przez Przemysława Kazimierczaka.

Po przerwie na boisku nie działo się nic ciekawego aż do niemal ostatniej z pięciu doliczonych minut. Wtedy sam na sam z Kazimierczakiem wyszedł Eryk Więdłocha, minął bramkarza Polonii i z najbliższej odległości ustalił wynik spotkania. Zwycięstwo piłkarzy Dębka oznacza, że drużyna w przyszłym sezonie ponownie wystąpi w rozgrywkach III ligi w grupie łódzko-mazowieckiej. Polonia za tydzień rozpocznie walkę w barażach o awans. Pierwszy mecz "Czarne Koszule" rozegrają na wyjeździe, a rewanż w środę (15 czerwca) przy Konwiktorskiej.