Polonia w końcu zwycięska. "Czarne Koszule" wygrywają pierwszy mecz w II lidze

Odra Opole zremisowała z Polonią Warszawa  2:2

Odra Opole zremisowała z Polonią Warszawa 2:2 (ROMAN ROGALSKI)

W sobotę piłkarze Polonii Warszawa odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo w II lidze. Na własnym stadionie pokonali 2:0 Stal Stalowa Wola.
Dotkliwa porażka 0:3 w pierwszym meczu z Polonią Bytom, potem remis 2:2 na wyjeździe z Odrą Opole, ale w końcu zwycięstwo. Trzech kolejek potrzebowała Polonia, by wygrać mecz w II lidze. W sobotę na własnym stadionie pokonała 2:0 Stal Stalowa Wola.

"Czarne Koszule" gole strzelały w drugiej połowie. W 54. minucie trafił Marcin Kluska, wykorzystując podanie od Mariusza Maraczka, który był wyróżniającą się postacią sobotniego meczu. To właśnie po faulu na Marczaku sędzia w doliczonym czasie gry podyktował rzut karny, który na gola zamienił Daniel Choroś.

Na wyróżnienie zasługuje też - pozyskany latem z Ursusa Warszawa - Dominik Pusek. 34-letni bramkarz, który w sobotę debiutował w barwach Polonii (w dwóch pierwszych kolejkach bronił Mateusz Tobjasz), przed przerwą popisał się dwoma świetnymi interwencjami i uchronił zespół od straty gola.

W następnej kolejce - 19 sierpnia - Polonia zagra u siebie z Olimpią Elbląg. Początek meczu o 19.