Wyszarpany remis Polonii

Pilka nozna. Druga liga. Polonia Warszawa - Polonia Bytom. 31.07.2016

Pilka nozna. Druga liga. Polonia Warszawa - Polonia Bytom. 31.07.2016 (FOT. MAREK BICZYK / newspix.pl / FOT. MAREK BICZYK / newspix.pl)

Stołeczny beniaminek II ligi zanotował drugi remis w obecnym sezonie. Piłkarze Igora Gołaszewskiego przed własną publicznością zremisowali 1:1 z Olimpią Elbląg.
W piątek wieczorem przy Konwiktorskiej niemal do samego końca spotkania wydawało się, że "Czarne Koszule" przegrają drugi mecz przed własną publicznością. W doliczonym czasie gry poloniści mieli jednak rzut wolny. Po dośrodkowaniu w pole karne doszło do ogromnego zamieszania pod bramką gości, piłka spadła pod nogi Karola Woracha, który z bliska pokonał bramkarza Olimpii.

Polonia w ostatnich sekundach spotkania zapewniła sobie remis, chociaż przez większość spotkania była drużyną lepszą. W pierwszej połowie gospodarze mieli kilka dogodnych sytuacji do strzelenia gola, ale za każdym razem zawodziła ich skuteczność. Po przerwie piłkarze Gołaszewskiego także ruszyli do ataku, jednak jeden moment nieuwagi kosztował ich utratę bramki. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i faulu w polu karnym sędzia podyktował rzut karny dla Olimpii. Z jedenastu metrów nie pomylił się Łukasz Pietroń.

W czterech dotychczasowych kolejkach Polonia uzbierała pięć punktów. Szansę na drugie zwycięstwo w obecnym sezonie warszawiacy mieć będą już w środę. "Czarne Koszule" zmierzą się wtedy na wyjeździe z Wartą Poznań. Początek spotkania o godz. 17.30.

Polonia - Olimpia 1:1 (0:0): Worach (90.) - Pietroń (61.)

Polonia: Pusek - Bochenek, Choroś, Worach, Wojdyga - Marczak, Kosiorowski (63. Wierzbowski), Oświęcimka (72. Ćwik), Nakrošius, Kluska (77. Zapaśnik) - Pieczara (81. Sauczek).