Wrzesień dla Rafała. Pierwszy mecz Polonii dedykowany Rafałowi Koścowi już w sobotę

Już w sobotę Polonia Warszawa zmierzy się na swoim boisku z Legionovią Legionowo. To jeden z trzech meczów, który klub dedykuje swojemu piłkarzowi Rafałowi Koścowi.
24 marca, po meczu z Ursusem Warszawa, Kosiec uległ nieszczęśliwemu wypadkowi. Będąc już pod drzwiami swojego mieszkania, zawodnik wrócił się do swojego samochodu po torbę i zbiegając ze schodów, potknął się, stracił przytomność, a po ocuceniu miał sparaliżowane wszystkie kończyny. Po pięciu miesiącach ciężkiej rehabilitacji Rafał nadal zmaga się z problemami z narządami wewnętrznymi, bólem mięśni i ograniczoną sprawnością ruchową.

Piłkarze "Czarnych Koszul" jakiś czas temu rozkręcili akcję "#NieMaŻeBoli". - Robimy pompki tak długo, aż nas zaboli. Dokładnie tak, jak codziennie boli Rafała - tłumaczą poloniści, którzy równolegle wyszli też z drugą inicjatywą: "Wrzesień dla Rafała". Dzięki niej część dochodu ze sprzedanych biletów na wrześniowe mecze Polonii zostanie przekazana na leczenie 29-latka.

Pierwszy mecz dla Rafała już w sobotę (godz. 19) - Polonia na Konwiktorskiej zmierzy się z Legionovią. Terminy kolejnych dwóch spotkań, to 16 września (ROW 1964 Rybnik) i 23 września (Siarka Tarnobrzeg).

Finałem akcji będzie wielki mecz charytatywny pomiędzy Reprezentacją Artystów Polskich, a Polonią 2000, czyli Mistrzami Polski z 2000 roku. W tym przypadku cały dochód ze sprzedaży biletów-cegiełek trafi na konto fundacji, która opiekuje się Rafałem. Planowane są też licytacje atrakcyjnych gadżetów - m.in. koszulek przekazanych przez Roberta Lewandowskiego czy Jakuba Błaszczykowskiego - oraz możliwość "wykupienia" sobie miejsca w składzie jednej z drużyn występujących w meczu, który odbędzie się 9 października (godz. 15) na stadionie przy Konwiktorskiej.

Więcej informacji: wrzesiendlarafala.pl.

Zdjęcie Dres Damski Nike (324245010) Zdjęcie Nike Performance Dres 807680 Zdjęcie Nike Performance Dres 807680
Dres Damski Nike (324245010) Nike Performance Dres 807680 Nike Performance Dres 807680
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info