Ciemność, widzę ciemność. Jupitery gasną na Polonii, remis z Legionovią [ZDJĘCIA]

KUBA ATYS

Sobotni mecz Polonii Warszawa z Legionovią Legionowo w II lidze został przerwany na niespełna minutę przed końcem (jak policzył serwis dumastolicy.pl dokładnie na 48 sekund). A wszystko z powodu awarii oświetlenia, której usuwanie trwało ponad godzinę. Potem brakujące sekundy spotkania zostały dograne, ale wynik nie uległ już zmianie - Polonia zremisowała z Legionovią 2:2.
Pierwsze dziesięć minut było jeszcze dość spokojne i wyrównane. Ale zaraz potem się zaczęło. W 14. minucie stratę zanotował Fabian Pawela. Goście wyprowadzili szybką kontrę, a piłkę - po płaskim dośrodkowaniu - do własnej bramki wbił niefortunnie interweniujący Przemysław Szabat - relacjonuje przebieg meczu serwis dumastolicy.pl.

Cztery minuty po golu dla Legionovii piłkarzom Igora Gołaszewskiego udało doprowadzić się do remisu. Dośrodkowanie Mariusza Marczaka z rzutu wolnego wykorzystał Pawela. Tuż przed przerwą Legionovia znowu wyszła na prowadzenie. A zaraz po niej Polonia znowu wyrównała. Za samobójczą bramkę z pierwszej połowy zrehabilitował się Szabat, który z bliska wepchnął piłkę do siatki.

Gdy już wydawało się, że sędzia zaraz skończy spotkanie na Polonii zgasły jupitery. Stało się to w drugiej minucie doliczonego czasu gry, praktycznie równo z gwizdkiem sędziego, który odgwizdał faul dla Polonii.

Światła szybko nie udało się naprawić. Dzielące od końca meczu sekundy zamieniły się w ponad godzinę, po której spotkanie zostało na chwilę wznowione. Wynik zmianie już nie uległ i Czarne Koszule po raz czwarty w tym sezonie podzieliły się punktami z przeciwnikami.

W 2013 roku Polonia za długi ówczesnego właściciela została zdegradowana z ekstraklasy do IV ligi. Od tamtego czasu się odradza. W minionym sezonie awansowała do II ligi. Po ośmiu kolejkach zespół Igora Gołaszewskiego zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli, ale do trzeciego miejsca, dającego awans do I ligi, traci tylko dwa punkty.

W piątek Czarne Koszule zagrają z ROW 1964 Rybnik. Początek meczu na Konwiktorskiej o 19.