Kolejny remis Polonii. Warszawiacy nie pokonali Siarki Tarnobrzeg

Z dwoma zwycięstwami w II lidze pozostają piłkarze Igora Gołaszewskiego. W piątek "Czarne Koszule" zanotowały piąty w tym sezonie podział punktów. Tym razem warszawiacy zremisowali z Siarką Tarnobrzeg 2:2.
Piątkowe spotkanie dużo lepiej zaczęło się dla Polonii. Gospodarze byli zespołem lepszym, na boisku wyróżniał się zwłaszcza Michał Zapaśnik, który kilka razy uderzał na bramkę przeciwnika. Mimo przewagi warszawiaków to Siarka wyszła na prowadzenie. W 28. minucie bramkę z rzutu karnego zdobył Daniel Koczon. Na odpowiedź polonistów czekaliśmy 12 minut. Wtedy na uderzenie z dystansu zdecydował się Nakrošius, który pokonał Karola Dybowskiego.

Po przerwie stroną dominującą znowu były "Czarne Koszule", które zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy miały cztery rzuty rożne z rzędu. W 52. minucie ponownie na prowadzenie wyszła jednak Siarka. Największym sprytem w polu karnym Polonii wykazał się Michał Żebrakowski, który uderzył co prawda w środek bramki, ale piłka szczęśliwie, bo między nogami Dominika Puska, wpadła do siatki. Pięć minut później było już 2:2. Tym razem precyzyjnie głową uderzał Fabian Pawela.

Chociaż drużyna Gołaszewskiego do końca meczu stworzyła sobie jeszcze kilka bardzo dobrych okazji do zdobycia bramki, to wynik spotkania nie uległ już zmianie. Po 10 kolejkach II ligi Polonia zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli. Kolejny mecz "Czarne Koszule" rozegrają w sobotę, 1 października. Warszawiacy pojadą wtedy do Radomia, gdzie zmierzą się z Radomiakiem. Początek spotkania o godzinie 17.

Polonia - Siarka 2:2 (1:1): Nakrošius (40.), Pawela (57.) - Koczon (28., karny), Żebrakowski (52.)

Polonia: Pusek, Worach, Zapaśnik (61. Wiśniewski), Oświęcimka (74. Kosiorowski), Kluska (77. Wierzbowski), Wojdyga, Pawela, Szabat, Choroś, Nakrošius, Tomaszewski (61. Marczak)