Sport.pl

Polonia bez trenera. Rozmawiają z Lorantem?

?Czarne Koszule? rozwiązały kontrakt z dotychczasowym trenerem Duszanem Radolskym. Słowaka ma zastąpić również trener z zagranicy. Kandydatem był Niemiec Werner Lorant.
Radolsky pracował na Konwiktorskiej dwa miesiące. Pod koniec sierpnia zastąpił Jacka Grembockiego. Poprowadził drużynę w dziewięciu meczach, w tym ośmiu ligowych. Odniósł zwycięstwo w jednym spotkaniu - z Odrą Wodzisław, raz zremisował - z Arką Gdynia, pozostałe mecze przegrał. W ubiegłym tygodniu na spotkaniu z właścicielem i prezesem "Czarnych Koszul" Józefem Wojciechowskim słowacki szkoleniowiec otrzymał od niego ultimatum - jeśli nie wygra z Jagiellonią Białystok, zostanie zwolniony. Polonia przegrała 0:1.

W poniedziałek rozmowę z Radolskym przeprowadził wiceprezes klubu Piotr Ciszewski. Szybko ustalono warunki zwolnienia słowackiego szkoleniowca. Do rozstania doszło za porozumieniem stron. - Podaliśmy sobie ręce. Szkoda, czuję żal. Z drugiej strony wyniki były takie, jakie były, a w mojej pracy rozlicza się za wyniki. Teraz sobie odpocznę, zanalizuję to wszystko, nadal będę obserwował z daleka to, co dzieje się w Polonii, i będę trzymał za nią kciuki - powiedział Radolsky. Wczoraj wyjechał już na Słowację.

Na razie Polonia została bez trenera. Wtorkowy trening ma poprowadzić Tomasz Rybarczyk odpowiedzialny za przygotowanie fizyczne zespołu. Do wieczora przedstawiciele zarządu prowadzili rozmowy z kandydatem na następcę Radolskiego. Nieoficjalnie wiadomo, że był nim Wolfgang Lorant, trener z Niemiec, który przed 10 laty wprowadził do Bundesligi TSV Monachium, ale potem nie odnosił sukcesów. Nie doszło do porozumienia.

- Na pewno zatrudnimy trenera z zagranicy. Kierunek niemiecki to tylko jedna z propozycji. Rozmawiamy. Nie chcę wykonać szybkiego, nieodpowiedzialnego ruchu - powiedział przebywający za granicą Józef Wojciechowski.

Co się stanie, jeśli Polonia nie znajdzie nowego trenera do najbliższego meczu z Cracovią 7 listopada? - Wtedy poprowadzi zespół ktoś, kto był przy Radolskym - zapowiedział Wojciechowski.

Jedynym pracownikiem Polonii, który posiada licencję na prowadzenie drużyny w ekstraklasie, jest trener zespołu Młodej Ekstraklasy Libor Pala. On sam nie za bardzo pali się do pracy z pierwszą drużyną, nawet w roli tymczasowego szkoleniowca. W klubie nie ma już Jacka Grembockiego - po odsunięciu ze stanowiska trenera pracował jako skaut - zwolnionego w ubiegłym tygodniu. Na dziś Polonia została więc bez trenera.