Polonia ograła Lecha. Obecność Bakero wystarczyła?

Polonia Warszawa pokonała piłkarzy Lecha Poznań 2:1 w sparingu rozegranym we Wronkach. Dopiero po pół godzinie na stadionie pojawił się nowy trener Polonii Jose Maria Bakero.
Nie widział więc najgroźniejszej sytuacji, którą stworzyła jego drużyna w pierwszych dwóch kwadransach i po której powinna prowadzić. W 26 min. strzelał Jacek Kosmalski, trafił jednak w poprzeczkę bramki Lecha. Później jednak to gospodarze stwarzali sobie lepsze sytuacje do strzelenia gola.

W 34. Sebastian Przyrowski obronił groźny strzał Jakuba Wilka, był jednak bez szans, gdy po zespołowej akcji Lecha, do siatki Polonii trafił testowany przez Lecha Dmytro Brovkin.

Piłkarze byłego trenera Polonii Jacka Zielińskiego tylko przez 5 min. cieszyli się z prowadzenia. W ostatniej minucie pierwszej połowy do wyrównania doprowadził Gołębiewski, a tuż po rozpoczęciu drugiej połowy Polonię na prowadzenie wyprowadził węgierski napastnik Tamas Kulcsar. I taki wynik utrzymał się do końca spotkania.

Poznaniacy wystąpili w tym spotkaniu bez kilku podstawowych zawodników.

Lech Poznań - Polonia Warszawa 1:2 (1:1)

Bramki: 1:0 Browkin (38.), 1:1 Gołębiewski (45.), 1:2 Kulczar (48.)

Skład Lecha: Kotorowski (46. Kasprzik) - Szałek, Wojtkowiak, Tanevski (55. Królak), Wilk (46. Walasek) - Kikut (46. Golik), Bandrowski, Zapotoka (59. Białożyt), Cueto - Mikołajczak (65. Drygas), Browkin (62. Olszak).