Ekstraklasa. Murawa na Legii nie pomoże piłkarzom w derbach Warszawy

Przed derbami Legia - Polonia murawa na Łazienkowskiej jest tylko w nieco lepszym stanie niż podczas meczu Polska Rumunia. Początek meczu o 20. Relacja na Sport.pl.
Nie przejmuj się murawą, Wygraj Ligę! »

- Do tego, by murawa na mecz reprezentacji była w dobrym stanie, zabrakło nam kilku dni - mówił kilka dni temu opiekujący się płytą boiska Legii Tomasz Strzyga. - Miało być słonecznie, a padał deszcz i piasek nie zdążył wejść w murawę - wyjaśniał. W tym tygodniu również pogoda była zła. Dopiero w piątek nad Warszawą zaświeciło słońce, ale murawie na której zostaną rozegrane derby niewiele to pomogło. Murawa jest przerzedzona, w kilku miejscach jest więcej piachu niż trawy.

- Musimy umieć grać też na takim boisku. Zawsze może się zdarzyć, że przed jakimś meczem spadnie ulewa. Wolałbym jednak, żeby do meczu już nie padało - mówił w czwartek trener Legii Jan Urban.

Murawa na Legii ma już ponad pięć lat. Położono ją w 2004 r. i nadaje się do wymiany, bo przeszkadza jej budowa trzech trybun, która generuje pyły i zaburza cyrkulację powietrza. Klub wymienić murawę w przyszłym roku pod koniec budowy stadionu.

Przed stadionem Legii stanie pomnik Kazimierza Deyny »


Więcej o: