Radosław Majewski w jedenastce miesiąca Championship

PRZEGLĄD PRASY: Radosław Majewski, wypożyczony z Polonii Warszawa do grającego w Championship Nottingham Forest, został wybrany do jedenastki stycznia najstarszej angielskiej komercyjnej stacji telewizyjnej, ITV. Pisze o tym środowy "Fakt"
Teraz Majewski odnosi sukcesy, ale przed wyjazdem nie wróżono powodzenia w lidze angielskiej. Miał się nie sprawdzić w twardej, fizycznej grze głównie przez warunki fizyczne.

- W Anglii nauczyłem się, do czego potrzebne są w futbolu łokcie. Na początku dostałem parę kuksańców i nie wiedziałem, o co chodzi - przyznaje. - Praktycznie codziennie chodzę na siłownię. Nikt mi nie każe - dodaje, że wie, iż tężyzna jest w tych okolicznościach potrzebna.

Polak mówi, że chciałby w Nottingham zostać. Klub ma wobec niego podobne zamiary. Po zakończeniu sezonu, kiedy upłynie okres wypożyczenia, zamierza zapłacić Polonii za piłkarza 1,5 mln funtów.

Majewski wystąpił w 21 spotkaniach angielskiego klubu. Strzelił trzy gole. W reprezentacji Polski zaliczył jak na razie sześć występów.

Żewłakow może być kapitanem podczas Euro 2012 »