Ekstraklasa. Szef sportu dziennika "AS": Żal mi Polonii, że zatrudniła Bakero

PRZEGLĄD PRASY. Szef sportu hiszpańskiego dziennika "AS" - Miguel Angel Vara otwarcie krytykuje trenera Polonii Warszawa - Jose Marię Bakero - czytamy w "Fakcie". Szkoleniowiec z Półwyspu Iberyjskiego był asystentem trenera w Valencii. Vara uważa go za najgorszego szkoleniowca w historii tego klubu. Początek rundy wiosennej ekstraklasy już w piątek. Pierwszy mecz Odra - Lechia od 17.45 na żywo na Sport.pl
Jesteś lepszym trenerem od Bakero? Sprawdź się i Wygraj Ligę »

- Kiedy przeczytałem informację, że Bakero ma poprowadzić Polonię Warszawa, zacząłem się śmiać. Żal mi polskiej drużyny. Nie będę zaskoczony, jeśli Polonia na koniec sezonu zostanie zdegradowana - mówi szef sportu madryckiej gazety.

Varę nie dziwi, że Bakero szukał pracy za granicą, gdyż jego zdaniem nie ma żadnych kwalifikacji, by prowadzić drużynę w Hiszpanii: - W każdym klubie, w którym go zatrudniano ostatni rozdział był tragiczny - dodaje dziennikarz, przypominając że gdy Bakero wraz z Ronaldem Koemanem przejmowali Valencię, była ona na czwartym miejscu w tabeli. Gdy ich zwalniano, zespół ten był już czwarty od końca.

Vara zaznacza także, że obecny trener Polonii miał bardo złe relacje z piłkarzami, a w szczególności z największymi gwiazdami: Joaquinem, Vicente, Albeldą, Canizaresem i Angulo. - Kiedy Polonia Warszawa grała kilka tygodni temu towarzyski mecz z Valencią, większość graczy, którzy pracowali z nim, odmówiła występu - zdradza Hiszpan.

Ekstraklasa inauguruje w piątek o 17.45 meczem Odra Wodzisław - Lechia Gdańsk. O 20 pierwszy hit - Cracovia zagra z Legią. Relacje ze spotkań na żywo na Sport.pl. Polonia Warszawa zainauguruje sezon niedzielnym meczem z Lechem Poznań na własnym stadionie.

Chilijczyk wzmocnił atak Polonii »