Ekstraklasa. Test Bakero z Lechem

Polonia walcząca o utrzymanie, lecz wzmocniona pięcioma nowymi piłkarzami podejmuje w niedzielę mierzącego w mistrzostwo Polski Lecha Poznań.
Lecha prowadzi Jacek Zieliński, jeden z poprzedników trenera José Bakero, zwolniony z Polonii przed rokiem po porażce z ŁKS-em Łódź 1:3 na Konwiktorskiej. To jeden jedyny trener (z dwunastu), którego zwolnienia właściciel "Czarnych Koszul" Józef Wojciechowski później żałował.

Ale i bez obecności Zielińskiego na ławce rywali ten mecz to wydarzenie. Ostatnie spotkania tych drużyn były pasjonujące - w maju remis w Pucharze Polski z dogrywką i rzutami karnymi wygranymi przez poznaniaków i remis w lidze 3:3, w sierpniu zwycięstwo Polonii 4:2 we Wronkach. W niedzielę zagra pięciu reprezentantów powołanych na środowy mecz z Bułgarią: Sebastian Przyrowski i Tomasz Jodłowiec z Polonii oraz Tomasz Bandrowski, Sławomir Peszko i Robert Lewandowski z Lecha. Jodłowiec przez pół zimy mówił, że chce odejść do Lecha, by przed dwoma dniami przedłużyć kontrakt z warszawską drużyną do końca 2012 roku.

W pomocy Polonii wystąpi Andreu Mayoral, hiszpański pomocnik, który wychował się w szkółce piłkarskiej Barcelony i spędził w niej 12 lat. - Jego gra będzie się wam bardzo podobała - zachwala swój transfer Bakero. Naprzeciw Andreu stanie uczestnik Ligi Mistrzów Siergiej Kriwiec, Białorusin kupiony przez Lecha za 300 tys. euro z BATE Borysow.

- Są w Polsce drużyny, na które mówię ze względu na wyniki i osiągnięcia na pan: Lech, Wisła, Legia. To dobrze, że gramy na początek z jedną z nich. Ja i piłkarze mamy ekstra motywację - mówi Bakero.

Więcej o: