Ekstraklasa. Druga porażka Wisły i porażka Legii. Lech zwycięski

Wisła Kraków przegrała 0:1 Arką Gdynia i może już w niedzielę stracić pozycję lidera. Posada trenera Macieja Skorży wydaje się być mocno zagrożona. W sobotę Lech pokonał 3:1 Cracovię, a nietypowym trafieniem popisał się Sławomir Peszko. W niedzielę Legia uległa na własnym stadionie Odrze i nie wykorzystała okazji do objęcia prowadzenia w tabeli.
Zobacz bramki i skróty meczów Ekstraklasy »

Mecze niedzielne

Legia Warszawa - Odra Wodzisław 0:1 »

Fatalnie grająca Legia w pełni zasłużenie przegrała z Odrą. Wodzisławianie nie grali specjalnie pressingiem, murawa była w całkiem dobrym stanie, mimo to gospodarze nie umieli skonstruować akcji złożonej z kilku celnych podań. Piotr Piechniak po raz kolejny został katem legionistów.

Piast Gliwice - GKS Bełchatów 1:2 >

Zasłużone zwycięstwo gości. GKS po strzeleniu bramek grał bardzo mądrze, sporadycznie dopuszczając gliwiczan pod wlasną bramkę. Dzięki wygranej piłkarze Ulatowskiego zbliżyli się do czołówki.

Mecze sobotnie

Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok 1:2 »

Po 32 meczach bez zwycięstwa na wyjeździe Jagiellonia wyjeżdża z Wrocławia z trzema punktami. Ozdobą meczu był fenomenalny gol Remigiusza Jezierskiego. Gdyby w drugiej połowie Grosicki wykorzystał sytuację sam na sam z Kelemenem, nie byłoby takich emocji do ostatnich sekund meczu, bo w końcówce kontaktową bramkę zdobył Celeban.

Lech Poznań - Cracovia Kraków 3:1 »

Piłkarzom obu drużyn przyszło grać w bardzo trudnych warunkach, przy padającym śniegu i minusowej temperaturze. Do tego stan murawy na poznańskim obiekcie pozostawiał wiele do życzenia. Jednak powrót Kolejorza do Poznania wypadł okazale, komplet widzów (11,5 tysiąca) - obejrzał dobry mecz, cztery bramki i zwycięstwo gospodarzy 3:1.

Lechia Gdańsk - Polonia Warszawa 1:1 »

Przeciętnym widowiskiem uraczyły kibiców obie drużyny. Początek meczu należał do gospodarzy - w pierwszej minucie Olegs Laizans a w 14. Łukasz Surma strzelali na bramkę, lecz w obu przypadkach dobrze spisał się Sebastian Przyrowski. W 29. minucie Olegs Laizans wpisał się jednak na listę strzelców. Drugą połowę Polonia rozpoczęła od mocnego uderzenia - już w 47. minucie Gołębiewski doprowadził do wyrównania.

Ruch Chorzów - Zagłębie Lubin 0:1 »

Piłkarze rozpoczęli spotkanie tradycyjną piłką, ale już po 10 minutach trzeba było ja wymienić na pomarańczową, z powodu padającego śniegu. Mimo trudnych warunków mecz toczył się w dobrym tempie. Gole obejrzeliśmy jednak dopiero w drugiej połowie - w 64. minucie. Po podaniu Szymona Pawłowskiego do siatki Ruchu trafił Ilian Micanski, który trzy

minuty wcześniej wszedł na boisko. W 84. minucie Micanski podwyższył na 2:0 i było po meczu.

Mecze piątkowe

Korona Kielce - Polonia Bytom 1:0 »

Drugie z rzędu ligowe zwycięstwo Kielczan w tym roku. Bohaterem po raz kolejny Słowak Pavol Stano. Przed tygodniem pogrążył w Kielcach swój były klub Jagiellonię, a dziś skarcił Polonię, w której debiutował w polskiej ekstraklasie. Bramka zdobyta identycznie jak w spotkaniu z Jagą. W roli asystenta znów wystąpił Edi.

Wisła Kraków - Arka Gdynia 0:1 »

Arka Gdynia pokonała na boisku Hutnika w Krakowie Wisłę Kraków 1:0 po golu sprowadzonego kilka tygodni temu Kongijczyka Joela Tshibamby. Mistrz Polski przegrał obydwa wiosenne mecze.

W 35. minucie po zagraniu Przemysława Trytko Marcelo nie upilnował w polu karnym byłego napastnika NEC Nijmegen, a ten na raty pokonał bramkarza Wisły. Gospodarze dominowali wyraźnie, okupowali bramkę Arki przez całą drugą połowę, ale bramki nie byli w stanie strzelić.

Wiślacy? Legioniści? Zagraj w Wygraj Ligę! »