Ekstraklasa. Legia znów bez zwycięstwa, Wisła pokonuje Lechię, Lech ogrywa Jagę

W najciekawszym piątkowym meczu 21. kolejki ekstraklasy Ruch Chorzów wygrał z GKS-em Bełchatów 1:0 i awansował na trzecie miejsce w tabeli. Wcześniej Arka wygrała z Cracovią 2:0. W sobotę będąca w kryzysie zremisowała u siebie ze Śląskiem, a Wisła pokonała Lechię Gdańsk. W niedzielę wicelider tabeli Lech Poznań pokonał 2:0 Jagiellonię.
Ekstraklasa.tv: Głosuj na bramkę 21. kolejki »

Mecze sobotnie

Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 1:1

Ciekawe zawody przy Łazienkowskiej. Kibice (milczący na trybunach) byli świadkami dwóch bramek, mnóstwa żółtych kartek i jednej czerwieni. Legia traci kolejne punkty na początku rundy wiosennej. Trener Stefan Białas nie zmienił wiele przed tym spotkaniem. Na boisku pojawili się ci sami piłkarze co wcześniej, więc poziom gry również nie mógł się zmienić. Jeden punkt to dobry wynik dla Śląska, który przez ostatnie minut wyraźnie bronił tego rezultatu

Wisła Kraków - Lechia Gdańsk 3:0 »

Magia Kasperczaka jednak działa! Wisła przełamała się w opowiednim momencie i umocniła się na pozycji lidera. Pięć punktów przewagi nad Legią i Ruchem mówi wszystko. W niedzielę zbliżyć się do mistrzów Polski może Lech, ale pozycja lidera jest w Krakowie niezagrożona.

Korona Kielce - Odra Wodzisław 1:1 »

Bez fajerwerków w Kielcach. Odra może cieszyć się z podziału punktów, ponieważ na przestrzeni całego spotkania to Korona była drużyną lepszą. Niestety dla kielczan fatalny błąd Hernaniego spowodował utratę dwóch oczek.

Zagłębie Lubin - Polonia Warszawa 2:0 »

Gdy sędzia niesłusznie wyrzucał z boiska Traore, wiele wskazywało na to, że porzuca on lubinian Polonii na pożarcie. Nic bardziej mylnego. Po indywidualnych akcjach Micanskiego i Kędziory Miedziowi wygrywają kolejny mecz i pną się w górę tabeli.

Mecze piątkowe

Arka Gdynia - Cracovia Kraków 2:0 »

Arka w końcu wygrała wiosną na boisku w Gdyni. Mecz nie zachwycił, szczególnie w pierwszej połowie. Emocje na dobre zaczęły się dopiero w momencie, gdy arbiter wyrzucił z boiska Mateusza Klicha. Cracovia nie potrafiła wyrównać nawet wtedy, kiedy siły się wyrównały. Co więcej po zejściu z boiska Adriana Mrowca, gdynianie zdołali dorzucić jeszcze jednego gola. Po wygranej z Wisłą, piłkarze Pasieki mają na rozkładzie w tej rundzie kolejną krakowską drużynę.

Ruch Chorzów - GKS Bełchatów 1:0 »

W spotkaniu dwóch zespołów, które walczą o awans do europejskich pucharów lepszy Ruch. Goście przeważali w pierwszej połowie, ale nie potrafili pokonać Pilarza. Brak skuteczności zemścił się na nich w drugiej odsłonie. Jeden błąd w defensywie GKS stworzył gospodarzom okazję do zdobycia gola w postaci rzutu karnego. Jedenastkę pewnym strzałem wykorzystał Wojciech Grzyb.

Mecze niedzielne

Piast Gliwice - Polonia Bytom 1:0 »

Kilka dni wystarczyło Ryszardowi Wieczorkowi, żeby odmienić oblicze słabo grającego wiosną Piasta. Gliwiczanie w pełni zasłużenie wygrali z niedawnymi pogromcami Legii, a jedyny gol padł po efektownej akcji i znakomitym strzale Kamila Wilczka.

Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 2:0 »

Jagiellonia zagrała w Poznaniu najlepiej jak potrafiła. Piłkarze Michała Probierza nie przestraszyli się Lecha i na początku meczu byli blisko objęcia prowadzenia. Gospodarze udowodnili, że potrafią radzić sobie bez Sławomira Peszki. Pod nieobecność prawego skrzydłowego gole zdobywali Lewandowski i właśnie zmiennik Peszki - Tomasz Mikołajczak.

Wiślacy? Legioniści? Zagraj w Wygraj Ligę! »