Sport.pl

Polonia negocjuje transfer Majewskiego

Polonia otrzymała od Nottingham Forest ofertę wykupienia - za 1,5 mln euro - Radosława Majewskiego. - Mamy pewne zastrzeżenia do zaproponowanej propozycji, ale myślę, że dojdziemy do porozumienia - mówi wiceprezes ?Czarnych Koszul? Piotr Ciszewski.
Majewski został wypożyczony do występującego w Championship (odpowiedniku polskiej I ligi) angielskiego klubu latem ubiegłego roku - za 150 tys. euro. Nottingham zastrzegło sobie prawo pierwokupu reprezentanta Polski. W przypadku transferu definitywnego Anglicy musieli dopłacić 1,35 mln euro. Zaległą sumę musieliby zapłacić do 20 maja.

Wychowanek Znicza Pruszków świetnie zaadoptował się w wymagającej lidze. Rozegrał 33 spotkania w Championship, strzelił trzy gole. Wciąż jeszcze ma szanse, żeby awansować z nim do Premier League. Nottingham przed tygodniem zapewniło sobie udział w barażach o awans do jednej z dwóch najsilniejszych lig świata. Szybko stało się też jasne, że Nottingham będzie chciało mieć 23-letniego pomocnika na dłużej. Sam piłkarz jest zdecydowany na to, by zostać w Anglii. Porozumiał się już w sprawie nowego kontraktu. Do indywidualnych rozmów dostał zielone światło od właściciela Polonii Józefa Wojciechowskiego.

Do Warszawy wpłynęło już pismo z ofertą transferu definitywnego. Polonia do propozycji Anglików ma jedno zastrzeżenie. - Zaproponowano nam zapłatę za transfer w dwóch równych transzach. Pierwszą otrzymalibyśmy w maju, a drugą we wrześniu - wyjaśnia Piotr Ciszewski. - Nie bardzo chcemy się na to zgodzić. Zależy nam na pieniądzach już teraz, bo chcemy latem przeprowadzić kilka transferów. Druga rzecz - w umowie zawartej latem Anglicy zobowiązywali się do zapłaty jednorazowo. Ich oferta nie jest zgodna z uzgodnieniami, które ustaliliśmy latem.

Polonia jest jednak zdecydowana na sprzedaż Majewskiego. - Czekamy na kolejne pismo od Nottingham. Może zgodzimy się na drugą transzę, ale z mocnymi gwarancjami finansowymi. Boimy się, że mogą z tym pojawić się pewne problemy. Miała je Wisła Kraków kilka lat temu, kiedy sprzedawała do hiszpańskiego Elche Tomasza Frankowskiego.

Majewski w Polonii występował przez rok. Przyszedł na Konwiktorską kupiony hurtem z Groclinu Grodzisk Wlkp. w 2008 roku. Był jednak jednym z trzech piłkarzy - dwaj inni to Tomasz Jodłowiec i Sebastian Przyrowski - do których prawa transferowe początkowo zachował właściciel Groclinu Zbigniew Drzymała. Po kilku tygodniach Józef Wojciechowski odkupił je za 1,5 mln euro. Jeśli dojdzie do transferu Majewskiego do Nottingham, właścicielowi Polonii transakcja się zwróci.

Więcej o: