Sport.pl

Polonia Warszawa sprzedała Majewskiego

Polonia Warszawa sprzedała we wtorek za 1,35 miliona funtów do Nottingham Forest Radosława Majewskiego. 23-letni pomocnik w przyszłym tygodniu będzie walczył w barażach o awans do Premier League.
Sport.pl na Facebooku! Sprawdź nas »

Majewski gra już w Nottingham od początku sezonu. Polonia wypożyczyła go do tego angielskiego klubu z opcją pierwokupu. Nottingham skorzystał z tej możliwości, jednak negocjacje w sprawie definitywnego transferu trwały kilka tygodni. Właściciel Polonii Józef Wojciechowski chciał otrzymać pełną sumę odstępnego w jednej racie. Anglicy zamierzali zapłacić w dwóch. - Zgodzili się w końcu, bo dałem im 10 procentowy upust - powiedział "Gazecie" prezes Polonii. - Chciałem, żeby Majewski się realizował. Dobrze się tam czuje, był bardzo zdeterminowany, by zostać w Nottingham.

Majewski zagrał w tym sezonie w 35 meczach, strzelił trzy gole. Jego zespół nieoczekiwanie zajął trzecie miejsce w rozgrywkach Championship (odpowiednik polskiej I ligi) i przystąpi do barażów o awans do Premier League. Pierwszy mecz - z Blackpool odbędzie się 8 maja.

Zawodnicy z lig zagranicznych już powołani przez Franciszka Smudę »


Więcej o: