Ekstraklasa. Arkadiusz Onyszko w Polonii Warszawa

Arkadiusz Onyszko podpisał dwuletni kontrakt z Polonią Warszawa. 13. klub minionego sezonu przebił ofertę wicemistrza Polski Wisły Kraków, która także chciała 36-letniego bramkarza.
Ekstraklasa.tv: Zobacz jak broni Onyszko - wideo »

- Właściciel Polonii Józef Wojciechowski to konkretny człowiek. Zadzwonił do mnie we środę. Dogadaliśmy się w kilka godzin. Z Wisłą negocjowałem przez kilka tygodni, ale zawsze czegoś brakowało, by podpisać umowę. Wybrałem Polonię także ze względów finansowych. Oferta była taka, że nie mogłem odmówić. Warszawa to piękne miasto, zawsze coś się dzieje. No i bliżej mi do rodzinnego Lublina - powiedział "Gazecie" Onyszko, który wiosną bronił bramki Odry. Drużyna spadła z ligi, bramkarzowi skończyła się umowa z zespołem z Wodzisławia.

Onyszko wraca do Polonii. Grał w niej w sezonie 1993/94, kiedy został wypożyczony z Legii. Wtedy miał pomóc "Czarnym Koszulom" w utrzymaniu w lidze (nie pomógł), za rok ma z tym zespołem walczyć o mistrzostwo. - Dostałem zapewnienie, że w nowym sezonie powstanie inna drużyna niż była. Celem nie będzie utrzymanie, tylko najwyższe cele. Zobaczymy, co z tego wyniknie, zapowiada się ciekawie - mówi Onyszko.

Plany właściciela są ambitne. Właściciel firmy JW Construction zamierza szaleć na rynku transferowym. Chce sprowadzić wyróżniających się piłkarzy Ekstraklasy, płacąc ogromne pensje, jakich nie proponują Legia, Wisła czy Lech. Polonia jest blisko pozyskania Dawida Nowaka z Bełchatowa, choć napastnika reprezentacji Polski chcą Legia i Lech. Ale to Wojciechowski proponuje mu miesięcznie około 120 tys. zł. Dla porównania Legia oferuje Nowakowi 80 tys. zł.

Po transferze Onyszki pewne jest, że Polonię opuści Sebastian Przyrowski. Dotychczasowy trzeci bramkarz - Radosław Majdan - kończy karierę i zostanie dyrektorem sportowym warszawskiego klubu. Zmiennikiem Onyszki będzie Michał Gliwa.