Sport.pl

Ekstraklasa. GKS Polonia

Nowym piłkarzem Polonii został oficjalnie Jakub Tosik. To może być dopiero początek napływu na Konwiktorską zawodników GKS Bełchatów.
Wideo, bramki i skróty z ekstraklasy w serwisie Ekstraklasa.tv »

Warunki kontraktu z Tosikiem właściciel warszawskiego klubu Józef Wojciechowski uzgodnił kilka miesięcy temu. We wtorek doszło do podpisania umowy. Dopiero teraz, bo wychowanek Włókniarza Zelów 21 maja ukończył 23 lata. Gdyby transfer został sfinalizowany przed tą datą, Polonia musiałaby zapłacić Bełchatowowi ekwiwalent za wyszkolenie - milion złotych. - Nie będziemy płacić nic - zapowiada wiceprezes klubu Piotr Ciszewski.

Tosik podpisał trzyletni kontrakt. Będzie zmiennikiem, a może następcą Radka Mynarza na prawej obronie, ale często grywa również jako prawy pomocnik. W zakończonym sezonie rozegrał 25 mecze w ekstraklasie, strzelił dwa gole. W styczniu zadebiutował w reprezentacji Polski - w spotkaniu z Danią.

23-letni obrońca zapewne nie będzie jedynym piłkarzem, który odbędzie drogę z Bełchatowa do Warszawy, na Konwiktorską. Podobny kierunek kariery obrać zamierzają: Dariusz Pietrasiak, Patryk Rachwał i cel numer jeden Polonii w letnim okienku transferowym Dawid Nowak. Rozmowy z trójką zawodników weszły w końcowe stadium, prawdopodobnie już w tym tygodniu nastąpi ich finalizacja. Najtrudniej idą negocjacje z Nowakiem, bo reprezentacyjny napastnik ma również oferty z Legii i Wisły Kraków. Prezes "Czarnych Koszul" przekonuje go jednak miesięczną pensją przekraczającą 100 tys. zł.

Polonia Warszawa » przenosi się do Marek


Więcej o: